Микола Оніщук, 27 октября 2008

279
Микола Оніщук, 27 октября 2008

27 жовтня на «Обозревателе» відбулась прес-конференція Міністра юстиції України Миколи Оніщука на тему: «Дострокові вибори: правова оцінка»

Видео дня

Під час прес-конференції Микола Оніщук зробив такі заяви:

Є очевидним, що події останніх тижнів у той спосіб, як вони розвиваються, свідчать про те, що суспільство і держава перебувають у стані певної правової турбулентності. Зміст її, насамперед, полягає у тому, що ряд політичних інститутів, конституційно-правових явищ в значній мірі відчувають на собі тиск і вплив політичних процесів та політичних мотивацій.

Як міністр юстиції, я висловлюю з цього приводу стурбованість і розраховую на те, що попри усю складність відносин, які сьогодні виникли в суспільстві і в контексті проведення позачергових виборів, і в зв’язку з оскарженням відповідних рішень глави держави, все ж таки набудуть правової сталості, правової впевненості з тим, щоб країна була здатною своїми інструментами гарантувати громадянам і суспільству захист їх конституційних прав і свобод, гарантувати правову впевненість, економічну сталість, - чого очікують від держави громадяни України.

Що стосується власне виборчого процесу, то у зв’язку з тим, що дія Указу Президента на цей час є зупиненою, вся увага зосереджена на діяльності парламенту, який наразі має вирішити низку складних питань, пов’язаних із упередженням розвитку негативних наслідків світової фінансово-економічної кризи, а також, як це добре відомо, створити відповідні фінансові передумови для проведення позачергових виборів.

Доволі складною залишається ситуація з оскарженням відповідних рішень в судах. Вам добре відомо, що апеляційний адміністративний суд міста Києва вже по другому провадженню не може ухвалити відповідне рішення через використання інструментів блокування його роботи, і це є, очевидно, певною кризою діяльності конституційно-правових інститутів, оскільки судова система мала б виробити на цей час, з огляду на те, що ми маємо більше 17 років державності, імунітет від політичних процесів, від політичних мотивацій.

Саме тому наразі є надзвичайно важливим, щоб усі складові державної організації влади діяли скоординовано з тим, щоб забезпечити відновлення нормальної діяльності судових інститутів. Розраховую також і на те, що, власне, саме суддівське товариство не залишиться осторонь стосовно тих процесів, які сьогодні себе проявляють. Ідеться і про блокування роботи судів, в рівній мірі це стосується і блокування з боку народних депутатів. Необхідно чітко з’ясувати роль, статус і мотивацію поведінки представників правоохоронних органів у судах. За всіх умов є очевидним, що ні ті, ні інші не мали б бути учасниками відправлення правосуддя.

Дивіться відеозвіт з прес-конференції Миколи Оніщука на «Обозревателе»: Когда все-таки будут выборы? Льготы чиновникам - анахронизм Онищук: для разгона Рады премьер не нужен Кому симпатизирует министр юстиции? Онищук: закон будет один для всех Читайте також: Рада работает, выборы подождут