Париж за 48 годин

25

Париж - мрія будь-якого мандрівника, туристичний і культурний центр світового значення.

Місто, де в повітрі справді пахне романтикою. Місто, де сотні художників створювали диво, письменників - свято, а історія - неперевершені шедеври мистецтва.

Ми розповімо, що потрібно відвідати у французькій столиці за 48 години і як закохатися в неї раз і назавжди.

Визначні пам'ятки Парижа - день перший. Знайомство з містом

10:00 -14:00 Гуляємо по богемному кварталу Монпарнас

Монпарнас - мека для паризьких художників і інтелектуалів. Саме студенти дали цьому району таку назву, вони перетворили цю частину Парижа на інтелігентну й культурну тусовку.

Розташований Монпарнас на південь від Латинського кварталу, охоплює частини 5,6, 14 і 15 округів. Сюди можна доїхати на 4 лінії метро, зупинка - Montparnasse - Bienvenüe.

Саме тут свого часу тусувались Модильяні та Пікассо, надихалися богемним Парижем Фітцджеральд і Аполлінер, а великий Хемінгвей писав нотатки у своєму щоденнику, які потім перетворилися на "Свято, яке завжди з тобою".

Прогуляйтеся вуличками монпарнаського Парижа та відчуйте себе головним героєм фільму неперевершеного Вуді Аллена "Північ у Парижі". Ще б пак, тут так легко опинитися в поетичній епосі того часу.

Адже час майже не зачепив відомі кафе: ла Ротонда, ле Селект (Boulevard du Montparnasse 99), ле Дом,Клозері де Ліла, ла Куполь.

Обов'язково підніміться на відому вежу Монпарнас. На 56-му поверсі знаходиться оглядовий майданчик. Дивовижний вид на весь Париж заслуговує захоплених вигуків.

У ясні дні звідси можна бачити майже на 40 кілометрів удалину. Розташувалася вежа біля станції метро Montparnasse - Bienvenüe на вулиці Arrondissement 15е.

Вежа відкрита для відвідувань із 1 квітня по 30 вересня з 9:30 до 23:30, з 1 жовтня до 31 березня з 9:30 до 22:30 ( неділя-четвер), з 9:30 до 23:00 ( п'ятниця-субота).

Квиток коштує €7, підлітки з 16 до 20 років, а також студенти заплатять €4, діти з 7 до 15 років - €3.

14:00 - 16:00 - обідаємо в знаменитому Кафе де Флор

Сідаємо на лінію 4 і їдемо до станції Saint-Germain-des-Prés. ‎Або ж можемо прогулятися півгодини і дійти до бульвару Сен-Жермен.

Саме в Кафе де Флор проходили відомі "Паризькі вечори" Гійома Аполлінера. Постійними відвідувачами кафе були Жан-Поль Сартр і його супутниця Сімона де Бовуар, а також Андре Бретон.

Не проґавте шансу спробувати смачні страви та випити чашечку кави в такій обстановці. Основна страва тут коштуватиме €10-20.

16:00 - 18:00 - відвідуємо собор Паризької Богоматері

Після смачного обіду саме час відвідати географічне та духовне серце Парижа - знаменитий Нотр-Дам де Парі. Але дорогою завітайте в дуже затишне містечко.

Ідіть по бульвару Сен-Жермен і поверніть на бульвар Сан-Мішель. Біля метро Сан-Мішель знаходиться книгарню Gibert Jeune - це ідеальне місце, де можна купити будь-які книжки.

Тут мікс нових і не дуже нових книжок, але значно дешевше, ніж у будь-якому іншому магазині.

Далі переходьте по місточку Сену і прямуйте до Собору Паризької Богоматері, розташованому в східній частині острова Ситі.

Біля Собору є позначка нульового кілометра. Треба стати на нього, загадати бажання, прокрутитися 12 разів за годинниковою стрілкою й воно неодмінно здійсниться.

Зайдіть усередину, щоб помилуватися чудесними вітражами на вікнах Собору та послухати божественну органну музику. Собор працює з 8:00 до 18:45. Вхід на дзвіницю Нотр-Дам де Парі коштує €7.

Вам доведеться постояти в черзі, але мандрівники кажуть, що воно того варте. Дзвіниця працює з 10:00 до 18:00 взимку та з 10:00 до 19:00 влітку. Майте на увазі, що в собор уже не пускають за 45 хвилин до закриття.

18:00 - 21:00 - гуляємо романтичним Монмартром

Монмартр, з одного боку, називають найбільш небезпечним, з іншого боку - найбільш романтичним районом Парижа.

Це місце тусовки різних компаній неформалів. Але як можна не закохатися в ці маленькі вулички, бруківку та дерев'яні вікна з червоними вазонами.

Прямуйте до знаменитої базиліки Сакре-Кер, а дорогою прикупіть продуктів для вечері.

Від Собору паризької Богоматері вам треба йти по вулиці Monmartre, далі по Rochechouart до метро Anvers, потім до скверика Луїз Мішель і догори по сходах до самої базиліки Сакре-Кер.

Якщо заблудитеся, запитайте в будь-якого перехожого і вам підкажуть дорогу.

У будь-якому магазинчику купіть пляшку червоного вина та знаменитий сир камамбер, який тут коштує €2-3. А ще радимо вам вибрати магазин, де буде написано boulangerie artisanale (буланжері) - тут можна купити дуже смачні багети, булочки печуть у самій булочній.

Біля Сакре-Кер влаштуйте романтичну вечерю на галявині з дивними краєвидами нічного Парижа.

21:00 - 00:00 - дивимося шоу в Мулен Руж

Нічна програма в Парижі насичена та приваблива, як і саме місто романтиків. Тому неодмінно відвідайте знаменитий Мулен Руж, він знаходиться на Boulevard de Clichy, 82.

Вам потрібна лінія метро 2, виходити на станції Blanche, або від Сакре-Кер можна прогулятися півгодини пішки до Мулен Руж. Пам'ятайте, що вам треба приїхати за 30 хвилин до шоу, щоб зайняти свої місця.

Ціна квитка змінюватиметься залежно від вистави та столика, який ви виберете.

Приміром, квиток, у ціну якого входить програма та столик із газованими напоями, коштуватиме €50, якщо ви хочете ще щось поїсти, то ціна підніметься до €120.

Уточнюйте на сайті меню, ціни, тут також можете зарезервувати столик і купити квитки.

Визначні пам'ятки Парижа за 48 годин - День второй.

10:00 - 12:30 - відвідуємо Лувр

Поснідавши в готелі, вирушаємо гуляти по музейному Парижу. Ви просто не маєте права їхати з міста романтиків, не відвідавши знаменитий Лувр.

Це один із найвідоміших музеїв світу, колишній палац французьких королів і архітектурна пам'ятка.

Тут знаходиться найбагатша скарбниця витворів мистецтва: єгипетський живопис, барельєфи з ассірійських палаців, скульптури з стародавнього Рима, неперевершені грецькі витвори, загадкова Венера Мілоська та полотно з таємничою усмішкою Мони Лізи.

Усі відомі шедеври мистецтва зібрані під одним дахом Лувра в Парижі.

Лувр відкритий кожен день, крім вівторка, з 9 ранку до 18:00. По середах і п'ятницях працює до 21:45. Квитки для дорослих коштують €10, для студентів до 26 років і підлітків до 18 років - безкоштовно за наявності документа.

Квитки можете купити на сайті музею або безпосередньо всередині. План виставки й інформацію про музей також можна прочитати російською мовою.

До Лувра краще приходити зранку, оскільки тут завжди є черга на вході, але просувається вона доволі швидко. Лувр знаходиться в районі станції метро Palais-Royal Musée du Louvre, це 1 і 7 лінія.

12:30 - 14:00 - захоплюємося музеєм імпресіоністів

Після досліджень Лувра прямуйте через площу Карузелль до набережної Франсуа Мітеран, далі через міст Руаяль до вулиці Rue de Lille, 62, де знаходиться відомий музей імпресіоністів - музей Орсе.

Тут зібрані експонати французького живопису та скульптури періоду 1848-1914 рр. Можна сказати, що музей Орсе заповнює проміжок часу між колекціями, зібраними в Луврі та Музеї сучасного мистецтва Помпіду.

У музеї Орсе побачите відомі роботи Ван Гога, Едуара Мане, Каміля Коро, Поля Гогена, Клода Моне, Жана Беро, Едгара Дега та багатьох інших живописців.

Вхід до музею Орсе коштує €8. Якщо ви не житель Франції і вам від 18 до 25 років, квиток коштуватиме €5,5. Така ж ціна квитка для кожного відвідувача після 16:30, крім четвергів.

А щочетверга за €5,5 до музею можете потрапити після 18:00. До речі, такі "щасливі години" є в кожному музеї, тож радимо уважно перечитувати інформацію на сайті, щоб потрапити на дешеві квитки. Якщо прийдете в музей Орсе у перший тиждень місяця, вхід безплатний.

14:00 - 16:00 - відвідуємо Центр Помпіду

Ну, і на завершення культурної програми відвідаємо Національний центр мистецтва та культури імені Жоржа Помпіду, або, як його просто називають, Центр Помпіду.

Від музею Орсе вам треба повернутися назад, до набережної Франсуа Мітерана, і йти до площі Шатле, далі вийти на вулиці Ренар (Rue Beaubourg), тут під номером 19 розташувався Центр Помпіду.

Експозиція центру - це різні напрями мистецтва ХХ століття: починаючи від живопису та закінчуючи музикою. Центр Помпіду - третя за відвідуваністю визначна пам'ятка Парижа після Ейфелевої вежі та Лувра.

Центр Помпіду відкритий щодня, крім вівторка й 1 Травня, з 11 ранку й до 9-ї години вечора. Квитки коштують €12. Із 14 квітня 2012 року для відвідувачів до 26 років вхід буде безплатний.

У музеї проводять різні шоу, лекції та концерти.

А якщо ви хочете відвідати якісь заходи в Парижі, то треба можете дізнатися, що відбувається в ті дні, коли ви в місті.

16:00 - 18:00 - обідаємо в паризькому бістро

Усього за 10 хвилин ходьби від Центру Помпіду на вулиці Vieille du Temple, 28 знаходиться прекрасний заклад, щоб смачно поїсти та випити.

Модне бістро Les Philosophes, де завжди людно. Тут красиві інтер'єри та смачна і різноманітна кухня. Меню французькою, але привітні офіціанти порадять, яку страву вибрати.

Середня ціна обіду з трьох страв на двох коштуватиме €28.

18:00 - 22:00 - завойовуємо Ейфелеву вежу

Візитна картка Парижа, мрія кожного мандрівника, споруда, без якої туристи й самі парижани навіть не уявляють Парижа.

Сто років тому Гюстав Ейфель і не думав, що невдовзі його витвір прославиться на весь світ, і тисячі туристів щорічно приїжджатимуть подивитися на Париж саме з висоти залізної красуні.

Сходження на Ейфелеву вежу краще відкласти до кінця дня, в такий спосіб у вас буде можливість побачити і денні пейзажі, і дивовижний вид вечірнього Парижа.

21:00 - 23:00 - катаємося на кораблику Сеною

Не проґавте можливості побачити Париж із просторів Сени, особливо вночі. Мало того, що така прогулянка надзвичайно романтична, вона ще й напрочуд пізнавальна.

Протягом години вам розказуватимуть історію головних визначних пам'яток Парижа, а нічні пейзажі змусять вас по вуха закохатися в це прекрасне місто. Коштує квиток для дорослих - €12, для дітей від 3 до 12 років - €5.

Кораблик відходить від причалу номер 3, біля Ейфелевої вежі. А якщо ви жадаєте максимальної романтики та святкового настрою, замовте круїз із вечерею на кораблику і живою музикою.

Таке задоволення коштуватиме вам від €50.

23:00 - 00:00 - відриваємося в клубі

Пропонуємо вам відвідати один із найпопулярніших клубів Парижа - Cirque Bonheur. Заклад розташований на вулиці Marbeuf, 34. Неподалік від станції метро Franklin D. Roosevelt‎, лінія 1 і 9. Коли в клубі шоу-програма, вхід коштує €20, у подарунок - коктейль.

Визначні місця Парижа - як доїхати

Найпростіший, але зовсім не завжди найдешевший спосіб дістатися до Парижа - прямий авіапереліт із Києва.

Безпересадочні рейси в цьому напрямку здійснює МАУ, Air France, ціна квитка в обидва кінці - від $400. Бувають спецпропозиції, коли можна купити тікети трохи дешевше, але розраховувати на ціну нижче 2500 гривень не варто.

Непогані ціни на квитки до Парижа пропонує Lufthansa. На деякі дати є квитки й по 1600 гривень, щоправда, переліт із пересадкою у Мюнхені чи Франкфурті.

Якщо хочеться ще зекономити - моніторте сайти лоу-кост авіакомпаній. Маршрут буде трохи непростий і час у дорозі значно довший, але ціна радує.

Наприклад, у лютому можна виловити дуже вигідні пропозиції у Wizzair: долетіти з Києва до Катовіце за 400 гривень, а з Катовіце до Парижа (Бове) є квитки за 40 злотих, тобто 90 гривень.

Щоправда, рейси стикуються не дуже добре, доведеться переночувати в Катовіце, але "чиста" ціна квитків буде в районі 1100-1200 гривень.

Якщо віддаєте перевагу наземному транспорту, то можете дістатися до Парижа автобусом. Поїздка у два боки обійдеться вам у 2000 гривень.

Однак літаком і швидше, й тяганини менше.

Як доїхати з аеропорту Бове до Парижа

Аеропорт Бове розташований за 85 кілометрів від Парижа. Сюди переважно прилітають літаки бюджетних авіакомпаній.

У місто можете доїхати спеціальним шатлом Beauvais Airport. Приблизно кожні 20 хвилин після прибуття літака автобуси вирушають у Париж, у дорозі приблизно 1 годину 15 хвилин.

Квитки купуються безпосередньо у водія або в касах у залі прибуття. Вартість в один бік - €15. Розклад автобусів перевіряйте на сайті.

У Парижі шатл зупиняється на бульварі Першинга (Boulevard Pershing) прямо біля готелю Concorde Lafayette.

Тут неподалік розташована станція метро Порт Майо (Porte Maillot), за допомогою метрополітену до центру столиці можна доїхати за 30 хвилин.

Для кращого орієнтування дивіться карту, де зупиняються шатли в Парижі.

Як доїхати з аеропорту Шарль де Голль до Парижа

Шарль де Голль - головний аеропорт Парижа. Розташований за 25 кілометрів від міста і входить у десятку найбільших аеропортів світу, тому будьте уважні, заблукати тут дуже легко.

Аеропорт складається з 3 терміналів: 1, 2А, 2B, 2C, 2D, 2F, 2E, 3. Термінали пов'язують безкоштовні автобуси-шатли (Navettes Aeroport), які курсують кожні сім хвилин.

З аеропорту Шарль де Голль до центру Парижа можна доїхати на таксі. На відміну від міста, де таксі потрібно ловити на спеціальних зупинках, тут авто з шашечками на верху - повно.

Радимо брати таксі, якщо у вас багато багажу й багато грошей, оскільки тут це недешеве задоволення. Коштує від €47 до €70, ціна залежить від кількості годин, проведених у дорозі.

Останнім часом в аеропорту Шарль де Голль з'явилося альтернативне таксі. Це машини без шашечок, які готові відвезти вас за €70 в Париж і будь-які передмістя. Що зручно, що в таку машину можуть узяти до 7 пасажирів, тож загальну суму можна розділити.

Ще одна досить приваблива альтернатива - замовити трансфер з російськомовним водієм. При такому розкладі, водій зустріне вас в аеропорту, найчастіше це буде біля кафе Espressamente, термінал 2E, всю інформацію уточнюйте за телефоном: +33 6 89 99 30 84.

Водій забере вас з аеропорту, допоможе заселитися в готель, а по дорозі можете поспілкуватися з ним російською, якщо вже встигли засумувати за домом.

Такий трансфер дуже зручний, якщо ви заповните всі місця в машині. Ціна в середньому €70 за машину від 3 осіб і €120 для 7 осіб.

Також у місто з аеропорту Шарль де Голль можете доїхати автобусом. Існує кілька компаній, які розвозять пасажирів з аеропорту. Міські автобуси RATP - державна контора.

Автобус номер 350 іде до Північного та Східного вокзалів. Автобус номер 351 довезе вас до станції метро la Porte de Bagnolet і до станції метро Nation.

Автобуси Roissybus їдуть у самий центр до площі Опера, коштує - €10. Автобуси компанії Air France їдуть до вокзалу Монпарнас і до Ліонського вокзалу, в дорозі - 50 хвилин, коштує такий квиток €16,5.

Також автобуси цієї компанії курсують до станції метро Porte Maillot, за €15 і 45 хвилин ви будете на місці.

Ще хороший варіант доїхати до міста на електропоїзді RER B, ціна проїзду - €9,10. Приблизно за 50 хвилин ви будете в центрі Парижа на метро Châtelet les Halles, на Північному вокзалі або бульварі Сен Мішель.

Звідси легко зробити пересадку на іншу лінію метро й дістатися до будь-якої частини міста. Такий маршрут дуже вигідний, оскільки на електропоїзді ви точно не застрягнете в заторі.

Розклад автобусів та електропоїздів від аеропорту Шарль де Голль ви можете перевірити на сайті. Дуже зручно, що сайт доступний і російською мовою.

Визначні пам'ятки Парижа - де зупинитися

Готелі в Парижі - задоволення не з дешевих, тому якщо подорож у вас бюджетна, хоч як крути, а доведеться жити в хостелі.

Пропонуємо вам зупинитися в хостелі Vintage в чудовому 9-му окрузі Парижа, лише за 500 метрів від Північного вокзалу.

Біля хостелу станція метро Anvers, звідси можна доїхати по прямій до Тріумфальної арки, за 450 метрів вирує ринок тканин Сен-П'єр, а 10 хвилин пішки - і ви біля відомої базиліки Сакре-Кер.

Стійка реєстрації в хостелі працює цілодобово, до ваших послуг також безплатний Wi-Fi, кухня (це дуже важливо) і навіть настільний футбол. Сніданок "шведський стіл" подають щоранку у вітальні, де є телевізор і комп'ютери.

Ліжко в чотиримісному номері коштуватиме вам €30.

Якщо ви любитель розкоші, виберіть багатий Grand Hôtel Du Palais Royal. Гранд-готель височіє в самому серці Парижа, в будівлі XVIII століття, лише за 500 метрів від музею Лувр і саду Тюїльрі.

Тут ви зупинитеся в елегантних номерах із кондиціонерами, телевізором і супутниковими каналами. За бажання вам у номер принесуть сніданок - "шведський стіл". Одномісний номер в готелі коштує €140, двомісний - €150.

Читайте все новости по теме "Семейный туризм" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости