Історія сербського вампіра: жителі досі захищають свої домівки від чудовиська

474

Вважається, що віра в надприродних чудовиськ залишилася далеко позаду, в похмурому Середньовіччі. Але навіть в наші дні легендарний вампір Сава Савановіч змушує людей ставити розп’яття і розвішувати часник у будинку.

Вампір нападає на християнина. Німецька гравюра XV століття. | Фото: commons.wikimedia.org

Історія Сави Савановіча почалася в 1880 році, коли сербський письменник Мілован Глішич використовував образ місцевого фольклорного персонажа в своїй повісті "Через дев’яносто років". Упиря позбавили життя за те, що той убив кохану жінку, яка відмовилася від пропозиції руки і серця.

Після своєї смерті вампір став часто навідуватися на водяний млин в селі Зарожье. Легенда свідчить, що її відвідувачі, які прийшли за борошном і залишилися на ніч, ризикували стати жертвами кровопивець.

Мілован Глішич – сербський письменник і "хрещений батько" вампіра. | Фото: commons.wikimedia.org

Аж до 1950-х років маленький дерев’яний млин задовольняв потреби жителів села. Після закриття, власники почали просувати його в якості туристичного об’єкта через легенди про вампіра і зв’язку з "сербським Гоголем", популярним письменником Мілованом Глішичем.

Сава Савановіч – перший сербський вампір, який випередив "Дракулу". | Фото: arctickfox.livejournal.com

Через побоювання кровопивці і щоб не потурбувати його, будівля млина не ремонтувалося і поступово руйнувалося. Кілька років тому млин, нарешті, впав, і вампір, який нікого не турбував останні десятиліття, втратив свій постійний притулок.

Водяний млин в Зарожье – місце проживання Сави Савановіч. | Фото: forum.bjbikers.com.

Незабаром сільська рада села Зарожье видала незвичайне публічне попередження для місцевих жителів. Рекомендувалося поставити святе розп’яття в будинках, а на вікна та двері повісити часник. Сільський голова Зарожья заявив пресі: "Люди стурбовані, всі знають легенду цього вампіра і думка, що він тепер бездомний, бродить по окрузі і шукає жертв, жахає людей. Ми всі злякалися".

Захищаючи своє село, він сказав:"Я розумію, що люди, які живуть в інших місцях сміються над нашими страхами, але тут у більшості немає сумнівів, що вампіри існують".

Часник на підвіконнях і дверних рамах рятує від вампірів. | Фото: atlasobscura.com.

Безсумнівно, ця подія викликала зростання продажів часнику в регіоні. А також, очікувано, збільшився потік туристів, охочих побачити знаменитого вампіра.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости