ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Перевірка на Віслі

42

Пішли назавжди або на якийсь час багаторічні лідери, ті, хто практично до початку змагань гарантував собі місце на п'єдесталі. Виключення можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Якраз до нинішнього чемпіонату відклали завершення кар'єри Дорота і Маріуш Сюдек. Ця пара катається разом з 1995 року. Двічі Дорота, що лише цього року узяла прізвище чоловіка і відоміша любителям фігурного катання як Загорська, разом з Маріушем ставала срібним призером європейської першості. Одного разу – бронзовим. У Варшаві Сюдеки хочуть поставити красиву крапку в своїй кар'єрі. Пан Сюдек, якому в квітні виповниться 35, хотів повісити ковзани на цвях ще після Турину, та спортивні керівники Польщі умовили залишитися. Потрібна ж приманка для глядачів!

При цьому Маріуш не стане старійшиною турніру. Цей титул належить Олексію Тихонову, якому 35 вже виконалося. Не дивлячись на це, пітерський фігурист не поспішає оголошувати про прощання з великим спортом. Навпаки, в останні дні Олексій і його партнерка Марія Петрова (адже вони катаються разом, а не тільки з партнерами по телепроекту) тренувалися з повною віддачею. Неочікуванно Марія і Олексій стали головною надією російської збірної на ЧЕ-2007.

Фаворитом же змагань спортивних пар до старту вважають німецький дует Олена Савченко – Робін Шолкови. Всього в цій дисципліні заявилися 16 пар. У танцях виступлять на 10 дуетів більше. Тут головними претендентами на золото є діючі чемпіони світу Албена Денкова – Максим Стависький з Болгарії.

Шанси російського дуету Оксана Домніна – Максим Шабалін на медалі визнаються стовідсотковими. Ось тільки якої проби вони будуть? Конкуренцію учням Олексія Горшкова можуть скласти французи Ізабель Делобель – Олів'є Шонфельдер. Ці дві пари, за всіма розкладами, поборються за срібло. Несподіванки в танцях такі ж рідкісні, як буревії на Віслі. Не видно і конкурентів Бріану Жуберу. Мучиться з травмами цього сезону Стефан Ламб'єль. Швейцарець пропустив етап і фінал Гран-прі, погано виглядав на національному чемпіонаті і вирішив не ризикувати. Репутація для Стефана дорожча за чергову європейську медаль, а кинути виклик Жуберу він поки не в змозі. У чергу за двома іншими нагородами готові вишикуватися мало не з десяток претендентів: француз Альбен Пробер, чех Томаш Вернер, що приїжджав на стажування до Пітера до професора Мішину бронзовий призер ЧМ-2004 і ЧЕ-2005 німець Штефан Ліндеман, білорус Сергій Давидов, що непогано проявив себе на етапах Гран-прі.

Ще більш непередбачувана ситуація у дівчат. Там, як і у чоловіків, на старт вийдуть 32 учасниці. Причому навіть такі держави, як Андорра і Монако, представлені. У числі фаворитів називають італійку Кароліну Кестнер, швейцарку Сару Мейер, фінське тріо, росіянку Олену Соколову.

Підвищений інтерес викликає Олена Гедеванішвілі. Всі ворожать, чи пішли на користь улюбленці президента Грузії тренування в демократичній Америці у тренера з демократичної України Галини Змієвськой або мама юного дарування знаходитиме можливість правильно оформити реєстрацію в Москві і поверне дочку до Олени Буянової, під керівництвом якої Елене тренувалася.

У перший день турніру танцюристи виконають обов'язкову програму, а спортивні пари – коротку.

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Наши блоги