Ми не маємо держави, поки потяги не відправляються вчасно

Ми не маємо держави, поки потяги не відправляються вчасно

Десь місяць тому я взяв квиток на Інтерсіті зі Львова до Києва.

Потяг прийшов із Пшемишля до Львова із запізненням на годину. Надолужити до Києва він не зміг - так і прибув із великим запізненням, одні люди не встигли по своїх справах, інші спізнилися на пересадку на подальші потяги, всі плани шкереберть. Хлопці та дівчата з бригади стюардів сказали, що це звичайна річ: прикордонники затримували потяг через якусь людину, яка мусила, а не хотіла виходити.

Це не був якийсь відомий політик абощо. Це просто так прийнято: через одну людину плани 500 інших можуть піти нанівець. Просто тому, що немає залізного правила: потяги повинні відправлятися за розкладом. Всі державні служби, від Укрзалізниці до прикордонників мусять мати процедури, що забезпечують це залізне правило.

Я вам так скажу: ми не маємо держави, поки потяги не відправляються вчасно. Можна мати державний прапор і герб, уряд і митницю, можна мати армію, поліцію та купу різнобарвних красивих генералів та адміралів у шикарних кашкетах. Але поки потяги не відправляються вчасно, це failed state, провалена держава.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Укрзалізниця