Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Блоги - Общество

ЛОІППО "Меморіал" чекає на пояснення МОН щодо українсько-російської шкільної гри "Геліантус"

2.8т

У той час, коли в Україні діє Закон "Про ліцензування російської книжкової продукції в Україні", який передбачає ретельний відбір книжок із країни-агресора, що потрапляють у нашу Державу, Закон України "Про внесення змін до Закону України “Про гастрольні заходи в Україні” (щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів в Україні за участі громадян країни-агресора)", в українських школах за підтримки Міністерства освіти України тривають українсько-російські ігри та конкурси.

Як ми повідомляли раніше, одним з організаторів шкільних інтелектуальних змагань є творче об’єднання "Соняшник" (Україна, Харків). Заходи в українських школах "Соняшник" проводить спільно зі своїм російським партнером – Кіровськимобласним державним автономним освітнім закладом"Центр дополнительного образования одаренных школьников".

ЛОІППО "Меморіал" чекає на пояснення МОН щодо українсько-російської шкільної гри "Геліантус"

Міжнародний, а точніше українсько-російський конкурс-гра "Геліантус", проведення якого супроводжується листами Міністерства освіти України, є платним для українських школярів.

ЛОІППО "Меморіал" чекає на пояснення МОН щодо українсько-російської шкільної гри "Геліантус"

Про це на своїй сторінці офіційно заявляють самі організатори гри ТО "Сонячник". Навіть більше, організатори "Геліантусу" продають у школах брошурки до конкурсу, що, на думку журналістів, є взагалі джерелом чорної каси партнерів. (http://tribunanaroda.info/content/view/5460/1/).

У той час, коли Україна та міжнародна спільнота вживають санкцій щодо Росії через її військову агресію на Донбасі та анексію Криму, партнери продовжують збагачуватися коштом батьків українських школярів. А Міністерство освіти і науки України, назва якого займає почесне місце на обкладинках брошурок "Соняшника" продовжує відмовчуватися.

ЛОІППО "Меморіал" чекає на пояснення МОН щодо українсько-російської шкільної гри "Геліантус"

ЛОІППО "Меморіал" наполягає на роз’ясненні позиції МОН стосовно діяльності українсько-російської структури в українських школах. Ми звертаємо увагу МОН на те, що з юридичного погляду конкурси ТО "Соняшник" відбуваються з порушенням законів України. Їх проведення спирається на накази, які втратили чинність у зв’язку з припиненням діяльності Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та відставкою екс-міністра освіти Д.М.Табачника, який підписав вищезазначений наказ та інші нормативно-правові документи, що регламентують проведення заходів ТО "Соняшник".

ЛОІППО "Меморіал" чекає на пояснення МОН щодо українсько-російської шкільної гри "Геліантус"

Тим більше, що з 2014 року заходи ТО "Соняшник" є платними для українських школярів та їхніхбатьків. А це суперечить Положенню "Про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності", затвердженому Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1099 від 22.09.2011 року. Згідно з параграфом XI, пунктом 11.1 "Фінансування олімпіад, турнірів, конкурсів", проведення олімпіад, конкурсів, турнірів фінансується за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Обурює те, що головою методичної комісії ТО "Соняшник" у Росії та водночас в Україні є провідний спеціаліст відділу стратегії розвитку та вдосконалення системи педагогічних вимірювань Українського центру оцінювання якості освіти, заслужений учитель України Р.В.Шаламов.

Це абсолютний нонсенс, зважаючи на політичну ситуацію в Україні та визнання на державному рівні Росії країною агресором.

ЛОІППО "Меморіал" чекає на пояснення МОН щодо українсько-російської шкільної гри "Геліантус"

Львівська обласна історико-просвітницька правозахисна організація "Меморіал" імені В. Стуса вважає абсолютно неприпустимим продовження реалізації конкурсів ТО "Соняшник" та його російського партнера в Україні й учергове просить МОН прокоментувати вищезазначені невідповідності та сам факт підтримки (у форматі супровідних листів від МОН) конкурсів, що мають українсько-російський статус, в українських школах.

Зважаючи на актуальність питання щодо легітимності діяльності ТО "Соняшник", вимоги спростування офіційної заяви ЛОІППО "Меморіал" та погрози з боку директора ТО "Соняшник" Юрія Морщавки в бік "Меморіалу", ми просимо МОН прискорити відповідь на наші запити.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги