Самые важные новости дня по состоянию на 14:00 - слушать аудио

546

Найголовніші новини дня станом на 14:00

Верховна Рада 5 березня прийняла за основу і в цілому законопроект щодо встановлення 14 жовтня нового державного свята - Дня захисника України. Дане рішення підтримали 244 народних депутати.

Законопроектом передбачається внести зміни до частини першої статті 73 Кодексу законів про працю України (список святкових і неробочих днів - ред.), Доповнивши її новим абзацом щодо встановлення 14 жовтня Дня захисника України.

"Прийняття цього Закону має важливе суспільно-політичне та морально-етичне значення, сприятиме підвищенню рівня самоідентифікації громадян України, зміцненню довіри і поваги до національного війська", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

***

Верховна Рада на засіданні 5 березня прийняла за основу і в цілому президентський законопроект про збільшення чисельності Збройних сил України (ЗСУ) з 184 тис. До 250 тис. xоловік. Відповідний законопроект №2269 підтримали 270 народних депутатів.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що збільшення кількості ЗС України необхідно для забезпечення виконання ними своїх функцій щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Відповідно до вимог Конституції України та Закону України "Про Збройні Сили України" є необхідність правового врегулювання чисельності Збройних Сил України.

****

На Донбасі із зони АТО почали відводити системи "Град". Про це "Обозревателю" повідомив речник Генштабу ЗСУ підполковник Владислав Селезньов.

"Вранці, 5 березня почалося відведення" Градів "із зони проведення АТО на відстань, передбачену мінськими домовленостями", - сказав Селезньов.

Відведення, за словами спікера, проводиться під контролем спостерігачів ОБСЄ.

Нагадаємо, відведення важкого озброєння на сході України розпочався кілька днів тому. У той же час в ОБСЄ не підтверджують, що воно - повноцінне.

****

Рада Безпеки ООН у п'ятницю, 6 березня, обговорить сформовану на сході України ситуацію.

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на джерело в західній делегації РБ. "Відкрите засідання по Україні відбудеться в п'ятницю вранці", - цитує російське агентство свого співрозмовника.

На відкритій частині зустрічі виступлять помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович та заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман. У березні 2015 року головою в Раді Безпеки ООН є Франція.

****

Делегація Союзу європейських футбольних асоціацій, що включає двох представників виконкому організації, прибула до столиці республіки Крим - Сімферополя з метою проінспектувати спортивні об'єкти та зустрітися з представниками футбольної та суспільно-політичної громадськості регіону.

В програму заходів входить відвідування стадіонів "Фіолент" і "Локомотив" у Сімферополі, бази "Скіф" у Бахчисарайському районі і арени в Севастополі. У Криму делегацію супроводжуватиме так званий міністр спорту республіки Георгій Шестак, президент кримської федерації футболу Микола Гостєв, а також голова федерації футболу Севастополя Олександр Красильников.

Нагадаємо, що три кримських клуби - СКЧФ, ТСК і "Перлина" - з початку сезону-2014/15 виступали в зоні "Південь" другого дивізіону російського чемпіонату.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости