ГлавнаяБлоги

"Новації" туризму у Криму

Перед черговим курортним сезоном із туристичного сектору окупованого Криму знов полетіли чергові "новації". Одна – дискусія про введення курортного збору. Друга – про китайських туристів.

По-перше, курортний збір - тема зовсім неважлива, пуста. Декілька разів його то вводили, то зупиняли за період Радянського Союзу і за період незалежної України. Це копійки, які нічого принципово не вирішують. Це бла-бла, щоб було про що поговорити. Його дуже складно та дорого адмініструвати. Тільки в готелях та санаторіях, а вони в Криму можуть прийняти до 1 млн чол. на рік.

Щодо туристів з Китаю та країн Південно-східної Азії (росіяни працюють над спрощенням візових обмежень для Китаю, Ірану та інших країн задля відвідування анексованого Криму іноземцями – Ред.).

Спочатку я хотів би зробити загальний висновок. Що робиться зараз в туристичному секторі Криму. Пан Стрельбицький зараз є так званим кримським "міністром" туризму. Він досвічена людина, яка років 20 до окупації працювала в туристичному секторі Євпаторії, завідуючим туристичного відділу міськвиконкому, керівником департаменту, заступником мера Євпаторії з туристичних питань. Він дуже добре знає все те, що працювало в туристичному секторі Криму до окупації, і в тому числі всі інновації, стратегії, програми, дії, що робилися останні 10 років до окупації. І всі "новації" від окупаційного "міністерства" - то все було викладено, прийнято, обговорено і почало впроваджуватись за декілька років до анексії. І в тому числі завдяки потужному проекту ЄС по диверсифікації Кримського туризму, який там працював декілька років до 2014.

В 2016 році стало ясно туристичний потік в Крим перестав зростати навіть з урахуванням того, що статистика і в окупованому Криму, і в Російській Федерації підпорядкована міністерству економіки. Яку цифру там скажуть з точки зору політичної доцільності, так і буде. Ми знаємо, вони говорять про 5,2 млн туристів в 2016 році.

За моїми оцінками і оцінками інших колег, хто в цьому розуміється, ну, може максимум 2 млн туристів було в Криму. Навіть якщо просто аналізувати пасажиропотік, а це дуже просто, бо є тільки аеропорт і є паромна переправа. Ми бачимо, що гіпотетичний туристичний пасажиропотік в 2016 році був на рівні 2015 року. Може 2-3% зростання.

Зростання туристичного потоку в Крим з РФ надалі не буде. Чому не буде? – Тому що знов відкрили тури в Туреччину, в Єгипет. Бо в Криму постійно йдуть військові навчання. На Керченському півострові в декількох кілометрах від основної туристичної траси – від переправи до центральних регіонів Криму – на початку сезону будуть, як і торік, навчання AviaDarts з реальним бойовим бомбометанням, ракетними стрільбами. Курорт зустрічає гостей…

Це свідчить про те, що вище політичне керівництво Росії дуже добре розуміє ситуацію. Торішні публічні оцінки – "Та що там Крим! Йому до Сочі ще 20 років!" – це неправда. Це спеціальна пропаганда, щоб люди не їхали в Крим, бо у них Сочі пустим стоїть. А в Сочі побудували 40 тисяч готельних номерів від трьох зірок і вище для Олімпіади. Вони їх заповнити не можуть.

А ще й санкції… Куди турист поїде? Він поїде в Сочі, де працюють всі "візи", "мастеркарди", де літають літаки з усіх країн світу, де немає санкцій, де поїзди ходять і не треба порому чекати. Але ж так зване міністерство так званої республіки і так званий міністр - вони ж повинні давати якийсь інформаційний привід. От вони зробили привід по китайцям.

Міністерство курортів і туризму Криму до окупації займалось китайцями, я бачив цей процес, він йшов декілька років. Китайці і японці – це дуже перспективні туристи – вони на пляжі не лежать, в готельних номерах тижнями не п’ють. Вони люблять екскурсії. Коли вони за півсвіту їдуть, то вони хочуть дізнатись про цей регіон і подивитись все. Але є дуже велика проблема. Там дуже маленькі відпустки. Максимум до двох тижнів, маю на увазі Китай та ту ж Японію. Там немає відпусток на місяць. Порахуйте, скільки треба днів, щоб долетіти до Криму, а потім ще повернутись додому. І от з двох тижнів відпустки – тиждень на дорогу. Ну, не поїдуть люди задля того, щоб три дні побути у Криму. А ще й тут санкції, якщо списки туристів попадуть якось до України…

Ми аналізували у 2012-13 роках, що китайці – це цікаво з точку зору ринку та іміджу, але не зовсім перспективно з точки зору кількості. Не буде там великого туристичного потоку. Буде 100-300 – 500 чоловік туристів за рік.

Тобто це – піар, це зроблено для того, щоб щось казати.

В Ялті зараз йде "інвестиційний форум" де шаманять – викликають душі неіснуючих інвесторів. Так заступник керівника "Ростуризму" пан Корольов прямо дав зрозуміти кримчанам: забудьте про всі ваші новації. Проект федеральної програми розвитку внутрішнього та в’їзного туризму РФ на 2019-2025 передбачає головну спеціалізацію Криму прямо і просто – "пляжний відпочинок"…

Це зводить на нуль усі намагання пана кримського туристичного "міністра". Це означає що в окупованому Криму Росії цілорічний туризм не потрібен, бо там військова база. Тобто не треба медичного, гірського, спортивного, горного, фестивального та іншого туризму, а все це було напрацьовано до окупації і активно розгорталося, – приїхали полежати на пляж в липні-серпні, бо раніше вода холодна, і все. Це означає, що державі-окупанту не потрібна ніяка економічна ефективність кримського туризму, бо вона неможлива, пляж це 2 місяці з 12. Ми в Криму років 3-4 працювали саме над тим, щоб позбутися орієнтації на пляжний туризм…

Це повернення до часів Радянського Союзу. До речі, воно на окупованому півострові йде не тільки в туризмі… Але це вже інша історія.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги