, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

На весах жизни бойцов: волонтер рассказала о ротном, который хочет успеть все

2.6т
Для бойцов АТО крайне важно иметь в своем распоряжении маневренный автомобиль, который поможет эвакуировать раненного с поля боя или доставить необходимый боекомплект.
 
Об этом пишет в Facebook волонтер проекта "Повернись живим" Дарья Бурая.
 
"На войне задача легкового автомобиля становится важной для жизни, поэтому здесь перестаешь воспринимать авто, как просто средство передвижения. Именно от наличия машины часто зависит, смогут ли ребята покинуть место обстрела, успеют ли эвакуировать раненого, привезут ли боекомплект так быстро, чтобы успеть ответить врагу. Машины иногда спасают бойцов, "прикрывая собой" ...", - пишет Бурая.
 
Она отметила, что волонтеры сейчас ведут сбор средств для одного из ротных 8 батальона 10 отдельной горно-штурмовой бригады.
 
"Ротный молодой и амбициозный. У него есть планы и идеи. Есть планы, о которых он не рассказывает даже при личной встрече … Во время обстрела или боя ему нужно успевать везде - и там, где стреляют, и там, где дают "ответку". Он не хочет переводить выполнения задач на другого. И не может ответить на доклад - "минус, это не ко мне!", - пишет волонтер.
 
Далее публикуем текст Дарьи Бурой без сокращений на языке оригинала.
 
"На війні задача легкового автомобіля стає життєвоважливою, тому тут його перестаєш сприймати, як просто засіб пересування.
 
Саме від наявності машини часто залежить, чи зможуть хлопці покинути місце обстрілу, чи встигнуть евакуювати пораненого, чи привезуть БК так швидко, щоб встигнути дати відповідь ворогу. Машини часом рятують бійців, "прикриваючи собою"...
 
Минулого тижня ми писали про збір коштів на автомобіль для одного з ротних 8 батальйону 10 ОГШБ. Ротний молодий і амбітний. В нього є плани і ідеї. Є задуми, про які він не розповідає навіть при особистій зустрічі. До речі, у багатьох фанатичних, подекуди з дитячим максималізмом, військових загострене відчуття відповідальності. Під час обстрілу чи бою йому потрібно встигати скрізь – і там, де стріляють, і там, де дають "отвєтку". Він не хоче перекладати виконання задач на когось іншого. І не може відповісти на доповіді "мінус, це не до мене!".
 
Все що стосується його роти – це до нього!
 
"- Спостерігаємо якийсь рух з того боку, та не зрозуміло що там в них…як прийняв?

-Плюс, прийняв, зараз підскочу гляну".
 
"- Тут з місцевими непорозуміння, що робити?
 
- Зараз приїду, сам з ними поговорю".
 
"- По нам ведуть в огонь з точки ***, та зі сторони ***, я туди не відповідаю, не дотягнусь просто, що робити?
 
- Зараз буду в тебе!"/
 
Він ротний, а значить перший хто відповідає за своїх бійців. Відповідає чи житимуть вони – його підлеглі і чи поїдуть додому неушкодженими. Чи встоїть лінія оборони, яку йому довірили.
 
Відсутність маневреної машини кілька тижнів тому завадила ротному наздогнати тих, хто підключається до противника під час бою, але з тилу. Він говорить, що загалом ситуацій, коли потрібна тиха і зручна машина, багато. Хоча б для того, щоб переміщатися між ключовими точками, щоб зменшити шанси викрити себе і найелементарніше – щоб пересуватися по своєму сектору. Не на БМП ж їздити весь час.
 
Ціна легковій маневреній машині на війні – життя. А насправді Mitsubishi L200, яку ми б хотіли придбати для ротного, коштує $2000. На одних вагах ця сума, – цілком посильна для нас усіх, і життя одного або декількох бійців. Хіба може бути вибір?
 
Проект "Повернись живим"
Приват: 5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій
 

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги