ГлавнаяБлоги

Як українці повірили німецькій пропаганді

17.8т

Це символ Ваффен СС дивізії "Галичина". Він не заборонений ані в Україні, ані в інших країнах світу. Його використовують різні ветеранські організації, які легально діють у Великобританії, США, Канаді та інших країнах. 

Стосовно звинувачень вояків дивізії у злочинах. В 1985 році в Канаді створено спеціальну слідчу комісію Дешена, яка займалася вивчення діяльності дивізії. Вона дійшла до таких висновків:

56. Дивізію "Галичина" (14. Waffengrenadier Division der SS (Gal. Nr.1)) не слід засуджувати як групу.

57. Члени дивізії "Галичина" були в індивідуальному порядку перевірені перед допуском до Канади.

58. Обвинувачення у воєнних злочинах членів дивізії "Галичина" ніколи не були доведені, ні в 1950 р., коли їх першу групу при іміграції в Канаду було затримано (на вимогу ряду організацій), ні в 1984 р., коли ці звинувачення були поновлені перед Комісією.

59. За браком доказів стосовно участі у злочинах або знання стосовно воєнних злочинців, саме членство в дивізії "Галичина" не може бути підставою для передачі справ до суду". 

Тепер повернуся до символу дивізії - в його основі давній геральдичний знак Галичини - лев. Це не єдиний приклад використання давніх національних чи регіональних гербів у якості символів частин Ваффен СС. Наприклад в албанській дивізії символом був орел - теперішній герб держави. Ваффен СС дивізія " Галичина" була німецьким військовим формування створеним з українців. Використання його творцями елементів української (галицької) символіки було елементом мобілізаційної кампанії, бажанням німців притягнути на свій бік більше українців. В іншій німецькій структурі Українське визвольне військо в якості символа використовувався тризуб (що тепер і його заборонемо?).

На жаль чимало українців повірили німецькій пропаганді, яка говорила про захист їх національних інтересів, і долучилися до військових формувань створених німцями. Вважаю їх ані героями, ані злочинцями, а жервами війни, які змушені були проливати кров за чужі інтереси.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги