Учасники АТО виганяли «тітушок», які охороняли керівників Держгеокадастру

30

Учасники АТО виганяли «тітушок», які охороняли керівників Держгеокадастру

17.05.2016

Зранку 17 травня більше сотні учасників АТО з Житомира, Коростишева, Коростеня, Бердичева, Новограда-Волинського та інших міст області, а також місцеві активісти та волонтери прийшли до управління Держгеокадастру, аби висловити свої основні вимоги.

Запевнили, що зібрання мирне і не передбачає жодних провокацій. У першу чергу хочуть, аби до відповідальності притягли попередніх керівників управління, а надалі призначали очільників структури на обласному та районному рівнях лише після попереднього громадського обговорення кандидатур та із числа мешканців Житомирщини.

Буквально з перших хвилин зібрання біля Держгеокадастру були присутні співробітники патрульної поліції, а також під’їхав автобус, у якому, за інформацією учасників акції, були представники правоохоронних органів, але з іншого регіону.

Учасники АТО направили до керівництва Держгеокадастру кількох своїх представників, аби ті передали вимоги, втім ті на робочому місці керівників не знайшли, але у самій будівлі знаходилося багато сторонніх осіб у формі, які представилися охороною.

«Нам розповідали, що на охорону управління витрачають 7 тисяч гривень, але ми дізналися, що наразі тут перебуває близько сотні осіб. Кажуть, що вони з охоронної фірми, але це звичайні «тітушки», яким платять по 100 доларів щоденно за охорону окремих осіб».

Так званих "охоронців" було виявлено на одному із поверхів Держгеокадастру. Там вони встигли обжитися: пили чай, курили, відпочивали. Учасники АТО попросили хлопців залишити приміщення мирно, забравши свої особисті речі.

«Охоронці» із сумками попрямували на перший поверх управління, але там їм дали команду зібратися і не виходити. Учасники АТО зауважили, що вийти «охоронці» мають виключно через головний вихід, а коли ті відмовилися виконати прохання, то спробували випхати їх силою.

Врешті хлопці зібралися біля під’їзду однієї багатоповерхівки неподалік від управління аж поки їх звідти не забрали на вимогу поліції, провівши обшук, люди у формі, бронежилетах та шоломах, без шевронів.

До цього часу учасники акції встигли знайти у приміщенні, де перебували «охоронці» сумку із різноманітними засобами, які, ймовірно, мали застосовувати проти них.

Також там були газети, вогнегасники, зарядні пристрої до рацій та списки із особистими даними цих «охоронців», які прибули з Кривого Рогу.

Окрім друкованих списків, були також списки, написані вручну, де вказувалося рід занять «охоронців» - спортсмени.

На знахідки учасники АТО попросили звернути увагу правоохоронців, адже у подальшому це могло завдати шкоди життю та здоров’ю людей. Також було знайдено спеціальний документ, де прописувалося, що при собі повинні мати ці «охоронці».

Подібні предмети, виявлені у сумці, «охоронці» викидали під вікнами житлового будинку, де зібралися після того, як їх вигнали з управління.

Непроханих гостей із Кривого Рогу учасники АТО частково теж обшукали: перевіряли речі, сумки, кишені, просили зняти бронежилети, запитували чи мають при собі зброю. В одного з представників цієї компанії зброю знайшли, але необхідні документи теж були при власникові, це засвідчили поліцейські.

Врешті «охоронців» забрали у відділок поліції, куди послідували й учасники акції. До слова, хлопцям, які приїхали з Кривого Рогу, запропонували підписати контракт і піти служити в армію та захищати свою країну на східних рубежах, а не займатися охороною окремих співробітників управління Держгеокадастру із сумнівною репутацією, які працюють не в інтересах громади і не забезпечують учасникам АТО їхнє законне право на отримання земельних ділянок.

Юлія ДЕМУСЬ

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги