На Закарпатті розробили програму на 5 млрд грн для вирішення "сміттєвої проблеми"

226

На чергову сесію Закарпатської облради підготовлено до розгляду проект Програми поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016-2020 роки.

Метою її автори документу називають вирішення екологічних, санітарних, економічних та соціальних проблем в Закарпатській області.

Ситуація, що склалася в Закарпатській області стосовно розміщення місць концентрації побутових відходів, їх збору, сортування, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини, підтверджує існування глобальної проблеми, яка впливає на екологічний та соціальний стан регіону. Це призводить, з одного боку, до втрати значних обсягів вторинної сировини, а з іншого – створює екологічно небезпечні умови в районах розташування цих звалищ. Майже всі полігони потребують невідкладної санації та рекультивації. Через відсутність належного контролю утворюються несанкціоновані звалища побутових відходів на території області. Їх кількість сягає на порядок більше ніж санкціонованих, що призводить до антисанітарного стану довкілля в області, зменшення її рекреаційного потенціалу, відзначають розробники документу.

Так, за інформацією, наведеною в Програмі, загальна кількість полігонів на Закарпатті складає 121, площею 121,13 га. З них 35 - перевантажені, 52 не відповідають нормам. 82 полігони та звалища потребуть рекультивації. При цьому наразі відомо про 2125 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Для вирішення проблеми й розроблено Програму, яка діятиме ло 2020 року. Основні її цілі: повне охоплення території області послугами зі збору та вивезення ТПВ; надання якісних послуг збирання побутових відходів для всього населення області за доступною ціною; завершення процесу впровадження системи роздільного збирання ТПВ, тощо.

З метою вирішення окреслених завдань визначено й ряд заходів, як от будівництво полігонів для утилізації та переробки відходів; налагодження схем збору відходів від населення, підприємств та організацій; запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів (ТПВ) за фракціями (скло, папір, пластик, тощо), налагодження системи роздільного збору шляхом закупівлі відходів як вторинної сировини в населення із застосуванням пересувних і стаціонарних пунктів; забезпечення рекультивації сміттєзвалищ; передача в оперативне управління полігонів з утилізації відходів спеціалізованим підприємствам (на конкурсній основі); поетапне закриття існуючих сміттєзвалищ, які не відповідають вимогам чинного санітарно-екологічного законодавства.

Орієнтовний обсяг Програми визначено у сумі 5 млрд грн, зазначено в документі.

27 травня 2016р.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги