У Луцьку відбувся масштабний мистецький форум

900

26 травня у Луцьку відбувся мистецький форум «WestArt Forum UA», що об’єднав на своїй платформі провідних мистецтвознавців, культурологів, художників, шанувальників сучасного мистецтва і всіх, кому не байдужа національна культура. Захід стане підсумком виставкового проекту «24 1. Твори українських модерністів другої половини ХХ – початку ХХІ століття».

Темою заходу була «Проблеми сучасного мистецтва: український контекст». Організаторами форуму були галерея сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» та Центр дозвілля та розвитку «Адреналін Сіті».

Про це повідомляє IA ZIK.

Організатори зазначають, що «« дасть можливість творчій молоді побачити та поспілкуватися з відомими у мистецькому світі особистостями, почути різні думки з актуальних питань творчості. У доповідях досвідчених науковців та відомих художників-практиків буде порушено актуальні питання щодо розвитку вітчизняної художньої культури (другої половини ХХ – початку ХХІ ст.) її проблем та здобутків. Мистецтвознавець Зоя Навроцька висловила сподівання, що така ініціатива знайде відгомін в Україні і подібні форуми стануть систематичні.

Програма форуму охопила доповіді тринадцяти спікерів на теми концептуального поля сучасного мистецтва, його проблем і дефініцій.

Проректор із наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман Яців у своїй доповіді «Концептуальне поле сучасного мистецтва: погляд ідей» розповів про виклики сучасного світу і їх вплив на мистецтво, діалогічність культур, яка має змагальний характер. Також приділив увагу до провокативності мистецтва, яке апелює на сучасність, де профісіоналізм часто трактується як фікція – й часто стає нікому не потрібен, де росте нігілізм і зверхність до глядача. Й підсумовуючи наголосив, що митці повинні передавати національне в сучасних формах – тоді конфлікту не буде.

Професор кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв Орест Голубець (м.Львів) в своїй доповіді про баланс динаміки в мистецькому світі розповів про місце України в мистецьких процесах, яка опинилась поза межами тих процесів, які відбувались в Європі. Він також підкреслив глибину тоталітарного мистецтва, яке вкоренилось на наших теренах на відміну від Заходу з його спадкоємністю від класицизму до постмодернізму. Також наголосив, що постмодернізм в Україні є штучним явищем, яке було принесене – тоталітарне мистецтво його не дозволило. А Україна просто повернулась до модернізму і ці ідеї трансформуються в своєрідний мікс – суміш модернізму, тоталітарного мистецтва і постмодернізму.

Серед спікерів форуму також були керуючий партнер Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» Леся Корсак; Заслужений діяч мистецтв України, член НСХУ, член спілки художників Чеської республіки Петро Гулин (м. Львів); професор,; доктор мистецтвознавствакульторолог, доктор філософських наук, професор кафедри культорології та менеджменту соціокультурної діяльності СНУ імені Лесі Українки Вікторія Головей (м. Луцьк); культоролог, кандидат філософських наук, доцент кафедри культорології та менеджменту соціокультурної діяльності СНУ імені Лесі Українки Таміла Пригода (м. Луцьк); засновник освітньої організації «КУЛЬТУРНИЙ ПРОЕКТ» Наталя Жеваго (м. Київ); кандидат філософських наук, доцент кафедри культорології та менеджменту соціокультурної діяльності СНУ імені Лесі Українки Наталя Столярчук (м. Луцьк); кандидат мистецтвознавства, завідувач відділом новітніх технологій Інституту проблемного сучасного мистецтва Національної академії мистецтва України Оксана Ременяка (м. Київ); Заслужений художник України, член НСХУ, один із засновників Національної асоціації митців, творчого об’єднання «Човен» та творчого об’єднання «Мамай» Сергій Савченко (м. Одеса); начальник відділу міжнародних відносин у галузі культури та мистецтва Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Соломія Савчук (м. Київ); Заслужений художник України, член НСХУ, один із засновників Національної асоціації митців, один з активних учасників нонконформістського руху Одеси Валерій Басанець (м. Одеса); Заслужений художник України, член НСХУ, один із засновників Національної асоціації митців, один з активних учасників нонконформістського руху Одеси Олександр Стовбур (м. Одеса); директор Центру сучасного мистецтва Анатолій Звіжинський (м. Івано-Франківськ); мистецтвознавець, головний редактор інтернет-журналу «Арт-хода. Скульптура і не тільки…», здобувач при кафедрі «Теорії та історії мистецтва» ФТІІМ НАОМА Марина Стрельцова (м.Київ).

В рамках мистецького форуму відбувся круглий стіл на тему: «Провінція, як територія занепаду й відсталості чи духовний ресурс національної культури?». Учасники в загальному дійшли до спільної думки, що в Україні на жаль і надалі існує посттоталітарна система – звідки і рецидиви провінційності, тобто проблема центр – провінція. Іншими словами сильний і потужний центр – решта провінції.

Гості форуму і учасники дискусії мали можливість познайомитися із Заслуженою артисткою України, актрисою львівського театру «Театр у кошику» Лідією Данильчук і переглянути моновиставу «Білі мотилі, плетені ланцюгами…» за мотивами новел та листів Василя Стефаника.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги