Волинські краєзнавці стали лауреатами премії імені Сікорського

930

Нещодавно із стародавнього міста Переяслав-Хмельницький повернулися волинські краєзнавці Олександр Середюк (на фото) – директор Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району та Петро Хомич – директор Маневицького краєзнавчого музею.

Вони стали лауреатами престижної краєзнавчої Премії імені Героя України Михайла Сікорського.

За вагомий внесок у дослідженні і збереженні культурної спадщини України та розвиток музейної справи рішенням Президії Правління Національної спілки України від 11 жовтня 2016 року відомих краєзнавців і музейчиків Волині було удостоєно цієї високої нагороди. Вручення проходило на базі державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Цей захід організатори присвятили 93-й річниці від дня народження Героя України, визначного музейного діяча, засновника і багаторічного директора Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав" Михайла Сікорського.

В актовому залі педагогічного університету відбулися п’яті "Сікорські читання" – як пам’ять про титанів духовного українського космосу. Форум став майданчиком, на якому реалізовуються творчі й наукові ініціативи в галузі історії та культури, збираються справжні подвижники в царині духовності українського народу: науковці і краєзнавці, митці і журналісти, працівники музеїв і вчителі.

Вручав нагороди Голова Національної спілки краєзнавців України, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт. Лауреатів Премії імені Героя України Михайла Сікорського нагородили не тільки почесним Дипломом, а й пам’ятною медаллю та вручили грошову винагороду. Проте колективно було вирішено 70 відсотків її передати на потреби вояків у зоні проведення АТО.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги