На Волині хочуть провести фестиваль кримськотатарської культури

1.1т

У Луцьку планують провести фестиваль кримськотатарської культури.

Про це пише ІА "Волинські новини".

Як інформує сайт, в програму культурно-мистецьких заходів, які проводитимуться у місті Луцьк мають внести зміни. Зокрема, потрібно запланувати проведення фестивалю кримськотатарської культури, на який мають виділити кошти. Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії міськради Луцька.

Так, члени комісії підтримали низку змін до бюджету. Зокрема й виділення 47 тисяч гривень на проведення фестивалю кримськотатарської культури. Однак, в програмі культурно-мистецьких заходів, затвердженій рішенням сесії цього заходу немає. Тож управління культури має підготувати зміни до програми і винести на розгляд сесії напередодні голосування за виділення коштів.

Як зазначає видання, раніше під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму 5 травня у Волинській облдержадміністрації відмовили громадській організації "Кримські татари Волині у виділенні 50 тисяч гривень на проведення у червні фестивалю кримськотатарської культури у Луцьку, мотивуючи це тим, що кошторис фестивалю завищений. А натомість запропонували взяти участь у фестивалі нацменшин "З чуттям єдиної родини".

Натомість самі ініціатори заходу – представники ГО "Кримські татари Волині" пояснюють, що що фестиваль кримськотатарської культури у Луцьку має на меті дещо інше, ніж фестиваль нацменшин, а саме – показати єдність кримських татар і українців в час окупації України російським агресором, а також звернути увагу на проблеми кримських татар і українців, які проживають в окупованому Криму, які не мають можливості говорити про свою позицію.

Після обговорення депутати підтримали виділення коштів на фестиваль кримськотатарської культури

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема

Наши блоги