Занедбаний Хмельницький палац творчості відновлювати цього року не збираються

467

Фото: автора

Розмальовані дивними та нецензурними малюнками стіни Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва не найбільша проблема для батьків і дітей.І, навіть, занедбаний зовнішній вигляд будівлі, що знаходиться майже у центрі міста не дає поштовху до відновлення будівлі та її околиць.

Дійти до Палацу творчості спокійно неможливо: розписані лайками стіни одразу привертають увагу, але розтрощені сходи та підлога одразу відвертають її до себе. Щось уже вщент потрощено, а щось тільки відлітає.

Частини сходів тримаються, здається, останні хвилини. Щоб спуститися чи піднятися сходами треба бути вкрай обережним, адже під ногами все може порушитися у будь-яку мить.

У міській раді повідомляють, що цього року відновлювати Палац творчості не будуть.

«У цьому році ні. Розглядається такий варіант… Тому що його зовнішній вигляд м’яко кажучи «пічальний». Це стара радянська будівля, тому це буде дороговартісний об’єкт, – коментує для 0382.ua міський голова Олександр Симчишин. – Це не буде у 2016 році, але цілком можливо, що у 2017 році будемо робити. Бо ситуація кричуща і стан такий, що якщо там рік чи два нічого не робити, він буде далі обсипатися».

Ще 16 грудня 1989 року колектив Палацу перебрався у нове приміщення по вул. Свободи, 2/1. Тобто нинішньому будинку більше 26 років. І, здається, з того часу будівлю і усе прилежне до неї, не ремонтували.

Цього року з додаткових асигнувань з бюджету розвитку міста виділені лише кошти на аварійний ремонт покрівлі. Сума склала 225 тисяч гривень.

«Найбільша катастрофа з фасадом. Якщо відремонтувати фасад та утеплити його, то тоді можна його й гарно розмалювати. У центрі міста він би дуже гарно вписувався в архітектурний ансамбль. Це будемо робити у 2017-2018 роках»,  – каже міський голова.

Наразі стіни Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва виглядають так:

На стінах можна побачити все. Тут також лайливі слова, суїцидні малюнки та незрозумілі символи.

В управлінні освіти, куди й підпорядкований Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва, розповідають, що додаткові витрати можуть надати у червні. Але до того часу, керівництво творчого закладу має направити листи-прохання до міської ради для виділення коштів на додаткове фінансування. Тоді пропозиції розглянуть і, можливо, візьмуть до уваги на сесії міської ради.

А тим часом сходи розвалюються далі, а гори сміття та розмальовані стіни залишаються у полі зору дітей та гостей міста.

Зовсім інше життя біля палацу творчості ввечері. Пияки, розбишаки і ті, кому немає чим зайнятися вдома тут. Без супроводу дорослого, дитину відпустити на вечірні творчі заняття, лячно. 

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги