Ужгородці завтра протестуватимуть

377

"Протягом 2016 року місцева влада збільшила вартість проїзду у громадському транспорті: комунальне підприємство «Водоканал» вчергове планує підняття тарифу без проведення громадських слухань всупереч резолюції громадськості; ТОВ «АВЕ Ужгород» штучно завищує оплату за вивезення сміття, укладаючи договори не на обсяг , а на кількість прописаних осіб; уряд непропорційно прожитковому мінімуму , зарплаті та пенсії збільшує у рази вартість газу та електроенергії. Населення доведене до відчаю та зубожіння.

Підвищуючи вартість комунальних послуг і послуг з перевезення пасажирів, постачальники послуг і влада не дбають про пропорційне підвищення якості таких послуг" , - пишуть організатори.

На сьогоднішній день згідно з ГОСТ 5542-87 від 16 квітня 1987 року середньозважена нижня теплота згоряння природного газу, що подається споживачам, повинна бути не нижче 7600 ккал/куб. м. Натомість в країнах Європейського Союзу, до рівня та стандартів життя яких прагне Україна, якісні показники горіння природного газу для потреб населення є значно вищими, ніж в Україні". Загалом європейці отримують газ із середньою калорійністю 9600 ккал/м3, що на 30% вище, ніж українські норми. Населення України платить за ринковими європейськими цінами за низькоякісний продукт з домішками, який абсолютно не відповідає стандартам якості в Європі.

Згідно із Конституцією України (ст.13), земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Обласна рада Івано-Франківської області уже звернулася з вимогою до уряду - провести перевірки підприємств ПАТ «Укргазвидобування» та НАК «Нафтогаз України».

Для порівняння:

- Заробітна плата керівника Пат «Укргазвидобування» - 955 320 грн. на місяць

- Мінімальна пенсія 1209 гривень

- Мінімальна зарплата 1450 гривень.

- Гранична роздрібна ціна 1000 метрів кубічних газу - 6 879 грн.

Аби спинити тарифний геноцид українського народу, ужгородські активісти пропонують містянам приєднатись до вимог тарифного протесту:

1. Вимагати від Верховної Ради України

1.1. встановити мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги до приведення мінімальних заробітних плат, пенсій, соціальних виплат до рівня реального споживання;

1.2. Передати права на затвердження тарифу на водопостачання і водовідведення органу місцевого самоврядування;

2. Вимагати від міської ради:

2.1. не надавати бюджетне фінансування комунальному підприємству «Водоканал», поки керівник комунального підприємства не прозвітує на сесії міської ради за освоєні бюджетні кошти , виділені у 2015 роках і громада дасть оцінку ефективності їх освоєння

2.2. Не проводити чергове підвищення тарифу на перевезення пасажирів, вивезення твердих побутових відходів,

3. Вимагати від керівництва КП «Водоканал м.Ужгород», не ініціювати чергове підвищення тарифу водовідведення і водопостачання без проведення громадських слухань у територіальній громаді міста Ужгород;

4. Вимагати від обласної ради та обласної державної адміністрації звернутися до уряду, Президента України, Антимонопольного комітету України провести глибокий аналіз діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також ПАТ «Укргазвидобування» та НАК «Нафтогаз України».

Акція відбудеться 31 травня 2016 року на площі Поштовій у місті Ужгород, напроти будівлі Ужгородської міської ради. Якщо ви не зможете взяти участь у акції, колективні звернення Ви можете підтримати своїм підписом у приміщенні Ужгородської громадської ради за адресою м.Ужгород, наб. Київська, 3 з 10 год. 00 по 17 год. 00 хв. у будні дні., тел. 06 489 84 87

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости