Ярослав Наваляний розповів, чому «Самооборона» блокує концерти деяких артистів в Івано-Франківську

312

Актуальна сьогодні тема блокування концертів деяких артистів у Івано-Франківську. Нещодавно , а сьогодні . Акції реалізовуються з метою не приймати у місті артистів, які у час неоголошеної війни виступають у Російській Федерації. Більше про це розповів Ярослав Наваляний – координатор ГО «Народна самооборона Івано-Франківської області»

– Ви блокуєте виступи багатьох артистів. Яка ваша позиція?

– Ми не маємо права приймати у своєму місті публічних осіб, які їздять у Російську Федерацію в той час, коли на території України ведеться неоголошена війна. Тоді, коли гинуть наші хлопці, брати, сестри, батьки та діти, ми не можемо бути дволикими, позиція народу має бути однозначною. Тому громадська організація «Народна Самооборона Івано-Франківської області» має тверду позицію блокувати виступи таких артистів. Уже є прецендент блокування концерту співачки Світлани Лободи, у зв’язку з яким ми почули багато негативу від її прихильників. Ми не вимагали нічого від співачки та організаторів, тільки показати патріотичну точку зору ми прийняли тверде рішення заборонити концерт. Організатори робили спроби домовитись із нами, пропонували фінансову винагороду у сумі 200 тисяч гривень. Ми залишились непорушними у своїх намірах та категорично відмовились.

– У Тернополі також активісти намагались блокувати концерт Світлани Лободи.

– У Тернополі відбувся аналогічний випадок. Хлопці із «Самооборони» намагались блокувати концерт Лободи декілька годин. Вони погодились не зривати концерт, якщо співачка публічно визнає Крим українським, а Росію – агресором. Та артистка цього не зробила, тим самим тільки підтвердила, що вона проросійська особа. Світлана публічна особа, яка має багато прихильників своєї творчості, тобто подає приклад молоді. Ми, у свою чергу, повинні формувати свідомість нашої молоді. Можливо, «Самооборона» не права у тому, що ми вважаємо нашу громадську позицію основною. Проте, варто звернути увагу на той патріотизм, який змусив хлопців їхати на Майдан, в зону АТО та працювати волонтерами. В зоні АТО знаходяться люди, які захищають наш народ і цілісність країни. На жаль, байдужих людей з кожним днем стає все більше і більше, і це лякає. Тому ми проводимо такі акції, щоб звернути увагу людей на ті проблеми, які є в країні.

– Вважаєте, що молодь не патріотична?

– Неприємний факт у тому, що наша молодь не хоче бути патріотичною. Можливо, наш спосіб звертати увагу на ситуацію у країні не найприємніший, але зараз ми бачимо у цьому єдиний варіант показати, що у державі біда. Вчора у місто Городенку привезли тіло двохсотого загиблого бійця з АТО, і в цей час проводити концерти – неправильно. Найболючіше те, що наш народ має коротку пам’ять. За період Майдану всі пам’ятаємо штурм «Білого дому», пам’ятаємо як працівники МВС боялись вийти на охорону громадського порядку, бо народ міг «порвати» їх там. Всі забули, як «Самооборона», «Правий сектор» та інші організації захищали ті об’єкти, які хотіли спалити. Пам’ятають тільки те, що сьогодні треба повеселитися. Хлопці на Сході тішаться, коли ми організовуємо акції, які підтримують їх морально.

Про те, що ви плануєте заблокувати концерти дуетів «Время и стекло» та «Не Ангелы» ви оголосили заздалегідь. А от про зрив концерту Світлани Лободи ви не попереджували. Чому так?

– Відверто кажучи, ми не знали про цей концерт заздалегідь. Та вже коли дізнались, що до Франківська їде Світлана Лобода, ми організували блокування оперативно. Зараз ми уже попередньо даємо оголошення про концерти, які будемо блокувати. Сьогоднішній виступ «Время и стекло» ми готові повністю блокувати. Цього разу до нас долучиться багато людей із регіонів. Ми прийняли рішення мирно провести протест, блокувати будемо номінально. Організовуємо плакати із зображенням Небесної сотні та загиблих учасників АТО. Нехай кожен подивиться у свою совість.

– Чи контактували ви із організаторами концертів співаків?

– До нас звернувся арт-директор, чи помічник арт-директора концерту «Время и стекло». Та у нас тверда мета все блокувати. Побачивши представників російських телеканалів та їхні матеріали в Інтернеті, стало зовсім неприємно. Якби відбувся концерт, відео потрапило б у мережу, а для чого нам працювати на Росію. Арт-директор мені повідомила, що група змінює назву туру – «За єдину Україну», та озвучити, що Крим – це Україна, а Росія – агресор, вони бояться. Відмовляються тим, що до політики вони непричетні. Те, що гинуть наші хлопці – це політика? Це не політика, а громадська позиція.

– Сьомого червня франківці чекали на концерт Івана Дорна. Зараз організатори повідомили про відміну концерту.

– У соціальних мережах пишуть, що до відміни концерту Івана Дорна причетна «Самооборона». Ми до цього стосунку не маємо, Іван відмовився їхати до Франківська та Тернополя самостійно. Ми нічого проти Дорна не маємо. Він поводить себе патріотично. Будучи на концерті у Юрмалі, співак не побоявся одягти футболку із тризубом України, і ще багато допомагає бійцям. Ми навіть готові стояти на охороні порядку під час його виступу.

– Як відбувається відбір артистів, концерти яких блокуються?

– Спочатку група журналістів дізнається про гурти, які до нас їдуть з концертами. Після того на загальних зборах журналісти по кожній із груп збирають інформацію про виступи у Росії, та їхні публічні вислови. Тоді і вирішуємо, кого блокувати, а кого ні.

– У соціальних мережах зараз побутує багато думок стосовно блокувань концертів. Говорять, що до Івано-Франківська ніхто із артистів не буде давати концерти через такі акції.

– Це і смішно і грішно. Найгірше станеться тоді, коли через такі приїзди буде падати дух патріотизму. Непомітно всі будуть забувати про проблеми. І коли, борони Боже, у державу ввірветься військовий стан, тоді, перш за все, я буду винити себе та побратимів через те, що ми нічого не зробили. Якими б хорошими не були артисти, ми маємо розуміти, що будь-якою ціною повинні захистити свою землю. Коли прийде ворог – народ стане заручником своєї байдужості.

Сніжана Саманчук

Фото: Тетяна Подорожнюк

загрузка... -->

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости