У Житомирі відбудеться прем’єрний показ фільму "Спадок нації"

293

У Житомирі відбудеться прем’єрний показ фільму "Спадок нації"

26 Травня 2016,15:03

9

У Житомирі 29 травня у приміщенні кінотеатру "Жовтень" о 17:30 відбудеться прем’єрний показ першого повнометражного документального фільму про вишиті сорочки "Спадок нації".

>

На офіційний прем’єрний показ фільму до Житомира завітають також автор ідеї та сценарист фільму Леся Воронюк разом із режисером Олександром Ткачуком.

"Спадок нації" створювали майже рік. У фільмі зняли понад півтисячі сорочок. Автори фільму об'їхали майже всю Україну. Матеріал для стрічки збирали також у Німеччині, Італії, Канаді, ОАЕ та інших країнах.

Документальний фільм демонструє, як традиції вишивки продовжуються в Україні, а також на території інших країн, де є українська діаспора. Одна з історій, представлених у фільмі, історія Олени Дідик – молодої вишивальниці автентичних сорочок, яка зустріла свого чоловіка на Майдані, вишила йому одну сорочку, а потім він не повернувся з війни.

За словами режисера фільму Олександра Ткачука, "Спадок нації" – це можливість зануритися у невідому досі частину культури України, змінити своє звичне ставлення до вишитої сорочки, і зрозуміти, що це символ, який надихав, захищав і продовжував лінію життя українців.

"Ми зібрали унікальні історії, які це демонструють. Герої вражають своєю відданістю і вірністю вишиванці і готовністю навіть померти за неї. З іншого боку, фільм в розрізі демонструє історію України та боротьбу з одвічними ворогами. Цю історію треба пам’ятати", – розповів він.

Нагадаємо, що у Житомирі учасники параду вишиванок вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги