, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Аграрії області та представники громадськості обговорили проблеми приватизації землі

319

Аналіз нового проекту Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» став предметом обговорення розширеного «круглого столу» під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Ярослава Паранюка.

У обговоренні теми «Запровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні» взяли участь керівники департаменту агропромислового розвитку, ради сільськогосподарських товаровиробників та асоціації фермерів та приватних землевласників, депутати обласної та районних рад, сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств, представники громадських організацій.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Савка підкреслила, що питання, яке винесене на регіональне обговорення, є надзвичайно складним, воно торкається значної частини громадян нашого суспільства. До речі, до 2016 року діє мораторій на продаж земель.

Основну частину засідань аграрії, представники громадських організацій, сільські голови присвятили детальному аналізу нового проекту Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», розробленого Державною службою України з питань геодезії, картографування та кадастру.

Законопроект передбачає поетапне зняття мораторію і впровадження ринку землі. На першому етапі буде дозволено продаж через аукціони державних земель, які нині відводяться без продажу.

Орієнтовно через два роки, коли сформуються ціни, з'явиться можливість для продажу земель, що перебувають у приватній власності, тобто паїв.

Більшість присутніх, на «круглому столі», висловили думку, що у місцевих фермерів відсутні кошти на купівлю землі, що ставить під загрозу скуповування землі великими корпораціями, в тому числі через підставних осіб іноземними.

За результатами обговорення законопроекту, учасники «круглого столу» напрацювали пропозиції, які будуть направлені в профільне міністерство для врахування при доопрацюванні проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», а також регіональне бачення розвитку ринку землі.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги