У Рівному в «Скайбарі» вирішували проблеми нацменшин (+фото)

style="padding-top:20px; border-color:#fff;">

Сьогодні, 26 травня, у Рівному відбулося виїзне засідання Асамблеї Національностей України, на якому обговорювали проблеми етнонаціональної політики.

У роботі круглого столу «Національності України як фактор консолідації єдиної держави» взяли участь представники різних громадських організацій, журналісти та вчені. Круглий стіл проводився у рамках проведення заходів з нагоди Дня Незалежності Грузії.

Як розповів голова АНУ Ровшан Тагієв, Асамблея Національностей України є не державною, а громадською структурою. Її діяльність підтримують бізнесмени та інші зацікавлені люди.

АНУ проводить виїзні засідання, щоб почути думки та побажання щодо проблем етнічних груп, які проживають на території України. Потім результати направляють в Адміністрацію Президента, у Верховну Раду, до Кабміну

- За три роки існування ми провели сотні заходів – конференцій, круглих столів. Ми брали участь і в міжнародних проектах. Зокрема кілька днів тому я повернувся з конференції у Вроцлаві. Тепер ми вирішили провести виїзне засідання у Рівному, - каже Ровшан Тагієв.

Він розповідає, що у Рівному нині представлено багато етнічних груп – польські, грузинські, азербайджанські, російські. Деякі представники кажуть, що не вистачає освітньої бази, інші посилаються на закони мови, також є скарги щодо культурологічних, правових питань.

-Ми будемо вислуховувати думки. Будемо робити свій звіт, публікувати його на сайті та направляти в інші регіони. Безумовно, даватимемо власні поради, рекомендації. Крім того ми проводимо серію конференцій з імплементації європейських стандартів національної політики, ведемо боротьбу з будь-якими формами ксенофобії, расизму та расової нетерпимості, - зазначає Ровшан Тагієв.

Окрім Рівного виїзне засідання від АНУ проводили у Донецьку, Маріуполі, Херсоні, Чернівцях, Львові. Далі заплановано - у Дніпропетровську, Харкові та у Києві: «Найголовніше – це долучати представників нацменшин, щоб вони більше працювали не тільки для того, щоб задовольнити свої етнічні питання, але й сприяли розвитку України у вирішенні багатьох питань, в тому числі економічних та соціальних», - підкреслює голова АНУ.

Водночас побувавши у різних регіонах країни, утисків щодо мовного питання представники АНУ не побачили. Тагієв вважає, що стосовно цього питання створювалася потужна пропаганда: «Це була пропагандистська машина, що в Україні утискується російська мова. Ось я зараз з вами розмовляю на російські мові і в цьому немає ніякої проблеми. Ця проблема була створена, щоб захопити частину України. На жаль, це й було зроблено. На сьогодні російськомовне населення також захищає рубежі нашої держави, тому що вони вважають Україну своєю Батьківщиною. Донбаський конфлікт та конфлікт в Криму засновувався на тому, що протягом 25 років наші чиновники сприяли цьому і люди були соціально подавлені. І в цей момент пропаганда, яка була направлена проти України, змогла заволодіти їхніми думками, психікою і частина населення була втягнута в цей конфлікт» - каже він.

Денис ГРИЩУК

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги