У Бердичеві з’являться вулиці Бандери, Шухевича та Коновальця

279

У Бердичеві з’являться вулиці Бандери, Шухевича та Коновальця

Фото: Василь Хомюк

24 Травня 2016,15:45

664

Автор: Василь Хомюк

Проблемна ситуація, яка склалася сьогодні на обласної топонімічної комісії, , після чого члени комісії , щоб без участі громадськості вирішити питання з перейменуванням вулиць та провулків у місті Бердичеві, таки знайшла своє вирішення.

Не зважаючи на опір представників міста, у Бердичеві все ж з’являться вулиці, названі на честь національних героїв. Відповідне рішення топонімічна комісія ухвалила під час довгого обговорення та дискусій. Зокрема, у Бердичеві з’являться вулиці Олега Ольжича, Тараса Бульби-Боровця, Романа Шухевича, Степана Бандери, Євгена Коновальця, Івана Богуна, Гетьмана Мазепи, Івана Виговського, Івана Огієнка, Миротворців, Січових Стрільців, Волонтерська вулиця та інші.

За словами заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути, рішення, яке прийняла топонімічна комісія, бердичівляни у разі незгоди можуть оскаржити в суді або ж перейменувати вулиці на місцевому рівні.

“Топонімічна комісія прийняла безумовно компромісне рішення, і воно буде безапеляційно закріплене в доповненні до розпорядження голови обласної адміністрації. Нагадую, що ніхто не забирає у місцевих громад ні права на оскарження в судовому порядку, ні права на перейменування в будь-яку назву на місцевому рівні”, – сказав Лагута.

Додаток до розпорядження голови облдержадміністрації Сергія Машковського, у якому оголосять повний перелік перейменованих вулиць у Бердичеві, найближчим часом оприлюднять на сайті ОДА.

“Топонімічна комісія спрацювала відмінно, але могла б зробити це набагато швидше, якби “гості” з Бердичева нам не заважали. Їх позиція та поведінка для мене взагалі незрозумілі. Таке враження, що то не бердичівська громада, а якісь представники зовсім інших громад. Вони звинувачували членів комісії в тому, що нас “проплатили”, а одна з представниць взагалі почала казати мені, що директор пивзаводу важливіший та заслуговує вшанування більше, ніж Олег Ольжич. Їх не хвилює питання декомунізації взагалі, а назв вулиць на честь українських героїв вони в Бердичеві взагалі бачити не хочуть. Незрозуміло чому представники Бердичева, в тому числі депутати міської ради, виступали проти проукраїнських назв. Це повне нехтування національними принципами”, – сказав член обласної топонімічної комісії Костянтин Суський.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги