Біля полігону під Житомиром пошуковці виявили масове поховання жертв червоного терору

1.2т

Біля полігону під Житомиром пошуковці виявили масове поховання жертв червоного терору

29.05.2016

Під Житомиром пошуковці виявили масове поховання жертв червоного терору 20-30-х років минулого століття, - пише "Газета по-українськи" з посиланням на "УНІАН".

Як зазначає керівник історико-патріотичної організацію ЖГО "Пошук" Олександр Ловинюк, поховання знайшли на території колишнього села Великий Шумськ поблизу військового полігону неподалік від Житомира.

"З початком примусової колективізації Україною прокотилася хвиля збройних повстань проти комуністичного режиму, які були жорстоко придушені. Так, у безіменних могилах виявлені рештки тіл родичів повстанців, котрі були страчені у звірячий спосіб – це діти, молоді жінки та літні чоловіки", – зазначив Ловинюк.

Лише за два дні були виявлені рештки тіл 40 людей. Пошукова експедиція ведеться силами трьох пошукових загонів – Житомирського, Коростенського та Малинського районів області.

Неподалік від нещодавньої розкопки знаходиться ще одне велике поховання. По закінченню робіт останки жертв комуністичного режиму перепоховають за християнським звичаєм.

Нагадаємо, рік тому парламент ухвалив закони про декомунізацію. В Україні заборонені назви і символіка, пов'язані з комуністичним і нацистським режимами.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости