УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Львівщина. Збільшились ціни на проїзд в приміських та міжміських автобусах

3,0 т.
Львівщина. Збільшились ціни на проїзд в приміських та міжміських автобусах

З 1 липня у Львівській області подорожчав проїзд в приміських та міжміських автобусах. Вартість проїзду за 1 км становитиме 23 копійки. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, також представникам усіх перевізників наголошено на обов’язковій видачі квитків за проїзд.

Видео дня

Згідно із розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації "Про тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють в звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні" від 03.06.2011 № 504/0/5-11, яке зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Львівській області 14.06.2011 за № 30/1536, на Львівщині з 1 липня 2011 р. змінено вартість автоперевезень пасажирів.

Начальник управління підприємництва, тарифно-цінової політики та з питань власності Львівської облдержадміністрації Микола Польовий розповів, що згідно із даним розпорядженням збільшуються граничні тарифи на перевезення пасажирів та багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні за 1 км проїзду пасажира (без ПДВ):

- у приміських автобусах з 0,18 грн до 0,25 грн;

- у міжміських автобусах з 0,20 грн до 0,25 грн;

- вартість однієї поїздки автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні встановлюється в розмірі не менше 1,50 грн;

- вартість перевезення багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні встановлюється в межах 10% від вартості проїзду пасажира на автобусному маршруті.

"Із перевізниками області ми домовились про те, що тарифи на автоперевезення пасажирів будуть зростати поетапно, у залежності від вартості на ринку паливно-мастильних матеріалів. У тарифі перевізникам закладено 10-15% рентабельності", - повідомив Польовий. Він розповів, що у зв’язку із зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів, мінімального розміру заробітної плати, збільшення видатків на технічне обслуговування рухомого складу, у січні 2011 року в обласну державну адміністрацію надійшло звернення громадського об’єднання автомобільних перевізників Львівської області "Західавтотранс" та від автотранспортних підприємств (ВАТ "Яворівське АТП -14632", "Радехівське АТП -14629", "Самбірське АТП -14608", "Червоноградське АТП -14628", "Львівське АТП – 14631") щодо підняття граничної вартості проїзду пасажирів на приміських та міжміських маршрутах.

Попередні тарифи на дані перевезення були затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 14 вересня 2009 року № 913/0/5-09 в розмірі: у міських автобусах – 0,18 грн., у міжміських автобусах – 0,20 грн., а на перевезення багажу на відстань від 1 км до 100 км – 1,00 грн., понад 100 км – 1,50 грн. Збільшились видатки автопідприємств на технічне обслуговування рухомого складу автопарків (до 30 %). Питання економічного обґрунтування тарифів на послуги автоперевізників в області розглянуті на ряді круглих столів спільно із представниками зацікавлених сторін.