УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Херсон. Суд визнав депутата-регіонала винним у побитті журналіста

372
Херсон. Суд визнав депутата-регіонала винним у побитті журналіста

Підприємець, депутат Херсонської міськради (ПР) Віктор Шевчук визнаний винним у завданні легких тілесних ушкоджень журналісту, члену української Гельсінської групи, керівнику Херсонського обласного відділення Комітету виборців України Дементію Бєлому. Таке рішення оголосила 21 листопада суддя Суворовського районного суду в м. Херсоні Ольга Слюсаренко під час чергового судового засідання у цій справі.

Видео дня

Зокрема, суддя, посилаючись на свідчення свідка і факти, встановлені під час судового розгляду, вважає, що Шевчук умисно завдав каліцтва Бєлому 14 вересня минулого року під час публічного звіту мера Херсона Володимира Сальдо в обласному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

Водночас, вимоги сторони обвинувачення були задоволені частково: за рішенням суду Шевчук має сплатити штраф у розмірі 850 грн (згідно з ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України) і виплатити постраждалому Бєлому компенсацію моральної шкоди в сумі 4 тис. грн.

Прокурор з боку обвинувачення вимагав для Шевчука покарання у вигляді 200 годин громадських робіт, а Бєлий – 10 тис. грн компенсації моральної шкоди. Тепер Шевчук має 10 днів для оскарження рішення суду першої інстанції в апеляційному суді.

Як повідомлялось, 14 вересня 2010 року під час громадського звіту мера Херсона журналіста Бєлого, який закликав мера впустити до залу всіх бажаючих журналістів і депутатів від опозиції, виштовхали із залу підлеглі Сальдо. А в коридорі театру його почали "заспокоювати" лояльні до мера люди – зокрема й Шевчук. Захищаючись від ударів, журналіст відмахнувся рукою, на якій висів фотоапарат, і зачепив ним нападаючого Шевчука. Під час бійки обидва дістали тілесні ушкодження.

В результаті обидва постраждалі подали стрічні позови про завдання тілесних ушкоджень. Враховуючи той факт, що Бєлий – журналіст, і в залі театру перебував за службовою необхідністю, позов до Шевчука було підтримано Херсонською міською прокуратурою.