УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чернівці. Депутати відправили скандального мера у відставку

801
Чернівці. Депутати відправили скандального мера у відставку

Депутати Чернівецької міської ради прийняли рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Федорука. Відповідне рішення в режимі таємного голосування підтримали 42 з 60 депутатів міськради.

Видео дня

Депутати обгрунтували своє рішення бездіяльністю мера, систематичними порушеннями Конституції і Законів України, зловживаннями з боку міського голови, стимулюванням міським головою корупційних схем на базі комунальних підприємств міста. «Мер не виконує своїх прямих обов'язків, не виконує рішень ради, які безпосередньо стосуються інтересів чернівецької общини. Ми знаємо також і про факти розкрадання коштів міста», - заявив депутат міськради Анатолій Чесанов.

За словами Чесанова, причиною підтримки такого рішення депутатами стало надходження багатьох звернень жителів Чернівців, у яких вони скаржаться на дії мера, заявляють про утиски їхніх прав і протиправні дії з боку мера і чиновників міськвиконкому. Також депутат зазначив, що актуальність питання відставки мера вимагали громадські організації, які представляють бізнесменів міста.

Під час розгляду питання Чернівецька міська рада надала слово Емілю Павлюку, представникові підприємців ДТК «Калинівський ринок», які напередодні зажадали відправити у відставку міського голову. Як заявив Еміль Павлюк, «мер Чернівців Микола Федорук і підконтрольний йому голова адміністрації ринку обдирають підприємців, практикують побори і позбавлення власності бізнесменів. Його відставка піде на користь розвитку міста». Також підприємець звинуватив мера Миколу Федорука в порушенні кримінального законодавства України.

Напередодні голосування представники громадських організацій Чернівців, що представляють малий і середній бізнес міста, зажадали добровільної відставки мера. Вимогу про відставку мера підтримала громадськість Чернівців на мітингу під стінами мерії.