УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тернопільщина. Затримано злочинну групу "церковних" злодіїв

474
Тернопільщина. Затримано злочинну групу 'церковних' злодіїв

Групу грабіжників церков затримали в Тернопільській області. Таку інформацію оприлюднив 4 січня на прес-конференції начальник обласного управління міліції Федір Бортняк.

Він повідомив, зокрема, що злочинці вже протягом 15 років промишляли крадіжкою ікон. Раніше їх залучали до відповідальності в Рівненській області.

За словами представника МВС, злочинці прекрасно знали методи, якими користуються правоохоронці при розкритті таких злочинів, і тому добре приховували сліди. Виходячи з цього, правоохоронним органам потрібен був тривалий час, щоб їх розшукати.

Як повідомив Федір Бортняк, на злочинну групу вдалося вийти тільки після того, як була отримана оперативна інформація про підготовку великої угоди з продажу ікон. Співробітники ДАІ, керуючись отриманою інформацією, зупинили автомобіль, в якому виявили 24 крадені ікони. Після того, як був затриманий ще один злодій в Одеській області, у нього вилучили 56 раритетів.

За даними правоохоронців, злодії викрадали ікони, які датуються приблизно XVIII століттям. Вартість найбільш дорогої з викрадених ікон - образ "Святого Миколая" - становить близько 30 тисяч доларів.

Федір Бортняк зазначив, що вкрадені раритети зловмисники збували за викидною ціною: за партію з 15 ікон вони взяли 5 тисяч доларів. У той же час, згідно з інформацією МВС, після реставрації перекупники продавали ці твори мистецтва по 5-30 тисяч доларів за одну ікону.

Крім грабіжників храмів міліціонери затримали і киянина, який скуповував у них крадене.