Веселова анонсувала законодавче врегулювання майнових прав на приміщення у недобудовах

4,1 т.
Веселова анонсувала законодавче врегулювання майнових прав на приміщення у недобудовах

На засіданні Конфедерації будівників України було досягнено згоди про створення робочої групи для розробки законодавчих пропозицій, щоб захистити як права громадян на житло, так й інтереси добросовісного бізнесу. Йдеться про реєстрацію майнових прав на приміщення, що розташовані в незавершених будівництвом об’єктах.

Про це повідомила народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Веселова у своєму Facebook.

"27 червня я відвідала розширене засідання ради директорів Конфедерації будівельників України.

Разом з директором КБУ Віталієм Грусевичем ми підняли проблемне питання про доцільність реєстрації майнових прав на приміщення, що розташовані в незавершених будівництвом об’єктах. Адже існує велика проблема із захистом майнових прав громадян, які вкладають власні кошти в будівництво житлових будинків. Часто вони стають жертвами аферистів та недобросовісних забудовників. Зараз приватні інвестори є безправниками пайщиками, всі права на властність до вводу будівлі в експлуатацію мають лише забудовники", - зазначила вона.

За словами Веселової, КБУ у 2015 році вже виступало ініціатором законодавчих змін, щоб врегулювати цю проблему. Але тоді вони не знайшли підтримки у профільному комітеті Верховної Ради.

"До мене часто звертаються люди, які втратили останні кошти, що вклали в буднівництво довгоочікуваних квартир. Люди в розпачі, втрачають довіру до забудовників. Будівельна галузь втрачає внутрішнього інвестора  і через це несе втрати. На засіданні було досягнено згоди про створення робочої групи для розробки законодавчих пропозицій, щоб захистити як права громадян на житло, так й інтереси добросовісного бізнесу", - підкреслила депутат.