newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Гармонія, народжена у конфлікті

Гармонія, народжена у конфлікті

Львів зустрів справжнім літнім теплом, своєю неповторністю і колоритністю. І недаремно саме тут проходив Міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest. З 3 по 5 червня на трьох відкритих сценах міста відбувалось незабутнє музичне дійство.

На прес-конференції учасники фестивалю відзначили, що він стане доброю традицією для Львову і визначним явищем для Росії, Польщі, Чехії та багатьох інших країн.

Основними спонсорами Alfa Jazz Fest були Альфа-Банк та «Київстар», проте роботі фестивалю допомагала мерія міста та люди.

Як у Чікаго джаз асоціюється з американцями, так тепер і Львів асоціюватиметься з джазом.

На фестивалі були присутні більше 100 учасників з різних країн світу. Перед глядачами виступили такі легендарні зірки як трубач Вінтон Марсаліс (США), гітарист Джон Скофілд (США), саксофоністи Ігор Бутман (Росія) і Білл Еванс (США), піаніст Джефф Лорбер (США) і контрабасист Рон Картер (США).

Вінтон Марсаліс вперше відвідав Україну. Крім виступів на фестивалі, він дав майстер-клас. Він щиро аплодував кожному студенту.

Багато років він виступає з Ігорем Бутманом. У своєму виступі Вінтон Марсаліс відзначив, що для нього велика честь виступати у Львові. «Ми розмовляємо однією мовою - мовою джазу», - так сказав він про себе та музикантів на прес-конференції. А також відмітив, що в України є душа, а люди уміють слухати.

Коли Вінтона Марсаліса запитали, чи може стати Львів джазовою столицею України, він відповів, що так, місто на це заслуговує.

Ігор Бутман (Росія) виріс в СРСР. Джазовий фестиваль він вирішив провести не в Москві, де потрібна його підтримка, не у Пітері, а у рідному Львові.

Олексій Коган - відомий радіоведучий, музичний продюсер та творчий куратор фестивалю відзначив як позитивні, так і негативні сторони фестивалю.

Це був пілотний фестиваль, зазначив він. Було багато музики, яка не має ніякого відношення до джазу. Конкурс проводився «лівою ногою».

На питання про стилістику фестивалю Олексій Коган відповів: «Стилістика фестивалю - це гарна Музика з великої літери».

Також Олексій Коган відмітив, що музикою джазу кожен музикант повинен розповісти свою історію. І не важливо, скільки часу вона буде звучати - 5 хвилин чи 2 години.

Вінтон Марсаліс відмітив, що джаз - це гармонія, яка породжується через конфлікти. Музиканти - це протилежності, але саме це і змушує їх працювати разом.

Під час першого гала-концерту, який відбувся 3 червня на спеціально збудованій сцені, виступили квартет John Scofield, Вінтон Марсаліс і Квартет Ігоря Бутмана, Spyro Gyra.

Музиканти, як кажуть, «запалили». Після першого відділення у парку голосно заспівали пташки, мабуть їм теж сподобався виступ музикантів. А маленька дівчинка (онучка Олексія Когана) також підсвистувала, як маленька пташечка (до речі, це був унікальний свист).

У другому гала-концерті взяли участь Bill Evans Soulgrass, Ron Carter Golden Strike Trio, Jeff Lorber Fusion Superband.

Про Львів Bill Evans сказав, що він асоціюється з класичною музикою. А після закінчення свого виступу, він тричі вигукнув у зал: «Будьмо!», на що зал йому дружньо відповів: «Гей!».

Поруч зі знаменитими колективами, що виступили на гала-концертах, грали не менш цікаві музиканти.

Всі музиканти відмітили гарне технічне обслуговування на рівні американських і європейських фестивалів: звук, світло, чудове обладнання, чудову технічну команду і доброзичливу аудиторію. Крім того, Вінтону Марсалісу привезли спеціальний інструмент, за що він був дуже вдячний і сказав: «Тепер я маю мету – навчитися грати краще, ніж мій батько!».

Коли у творчого куратора фестивалю Олексія Когана запитали: «Якщо б цю картинку (те, що відбувається зараз на AlfaJazzFest– Л.Д.) показали б вам 25 років тому, щоб ви тоді сказали?» . «Біла гарячка з літальним результатом», - відповів він.

Також всі джазові виконаці підтвердили думку, що джаз – це гармонія, яка народжується у конфлікті.

Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті
Гармонія, народжена у конфлікті