17 февраля • обновлено в 08:37
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Ручна ЦВК попереджає не ручних кандидатів

8.6т
Читать материал на украинском

У четвер, 15 листопада на сайті Центральної Виборчої Комісії було оприлюднено заяву з назвою "ЦВК ПОПЕРЕДЖАЄ: ДОЧАСНА АГІТАЦІЯ – ПОЗА ЗАКОНОМ".

Зокрема в заяві говориться, що "… вже зараз, задовго до початку виборчої кампанії, практично у всіх регіонах України можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів. Не поодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів, поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо. …Разом з тим, подібні факти не залишаються поза увагою громадянського суспільства та міжнародних партнерів України. Тому можуть негативно вплинути на формування оцінки майбутнього виборчого процесу в цілому" - говориться у заяві.

Ця заява – ніщо інше, аніж спроба незаконного перешкоджання політичній діяльності, яка охороняється Законом. Може ЦВК ще заборонить політикам і партіям проводити заходи, робити політичні висловлювання та доносити свою політичну позицію до виборців? Так хай вже роблять і наступний крок: заборонять будь-які партії окрім БПП. І буде "остаточне прощавай, тоталітарне минуле".

Функція ЦВК – забезпечувати чесний процес волевиявлення громадян, а не втручатись у політичну діяльність. Тож і виконуйте свою функцію, шановні члени новопризначеної Центрвиборчкому. І не треба робити спроб перешкодити проведенню виборів у 34 ОТГ, де влада має всі шанси програти. Ваша функція – забезпечити проведення цих виборів.

Антидемократична заява ЦВК та попередньо ухвалені рішення, щодо виборів в 34-х ОТГ свідчать про страх Порошенка програти вибори, якщо вони будуть чесними. Влада розуміє, що має всі шанси отримати ляпаса на виборах в ОТГ, що ще більше знизить рейтинги Петра Порошенка. Особливо цей страх посилюється, розуміючи, що всі попередні вибори до ОТГ вигравала Батьківщина. А з урахуванням останніх рейтингів, саме Батьківщина є фаворитом цієї виборчої кампанії.

Особливого занепокоєння президенту надає зростання персональної підтримки Тимошенко. Вона сьогодні об’єднує країну, будучи лідером підтримки в усіх макрорегіонах окрім Донецької області. Більше того, Тимошенко має сталу тенденцію до зростання, тоді як Порошенко втрачає голоси виборців.

Заява Центрвиборчкому - це вже системна діяльність проти демократії, а не одиничні кроки на захист політичного керівництва. Не дарма, довкола призначення нової ЦВК Порошенко ламав списи з усіма іншими політичними діячами.

ЦВК не має юридичних інструментів щодо заборони інформаційної кампанії політиків. Але, ЦВК нагадує, що вона інформаційні кампанії є частиною суспільних правовідносин, яка регламентується не юридичними, а моральними нормами. "Така практика як дочасна агітація може призвести до порушення принципу рівності…".

З цього приводу варто зазначити наступне, ЦВК має діяти у рамках повноважень наданих ЗУ "Про Центральну Виборчу Комісію", цією заявою ЦВК вийшла за межі своєї компетенції. Законом виписано чіткий перелік повноважень, і там немає повноваження трактувати діяльність потенційних кандидатів в президенти. Адже, відповідно до Конституції кожна людина може обирати і бути обраною. Чому я кажу трактувати? Тому що компетенція ЦВК закінчується рівно в межах виборчого періоду. Не передбачено законодавством взагалі жодних обмежень діяльності потенційних кандидатів чи не потенційних в міжвиборчий період.

Нагадаю, що відповідно до ч.1 ст. 57 Закону України "Про вибори Президента України" передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією. Більше того, відповідно до ч. 4 ст. 57 Закону України "Про вибори Президента України" передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється. Тобто, заборонено саме передвиборна агітація в період виборчого процесу. Тому, агітаційну діяльність в міжвиборчий період не можна трактувати як порушення, адже порушити норми виборчого законодавства можливо лише якщо особа є суб’єктом виборчого процесу. До реєстрації особи кандидатом в президенти, вона не є суб’єктом виборчого процесу.

Взагалі, агітаційна діяльність в міжвиборчий період жодним чином не регулюється чинним законодавством, а тому ЦВК свідомо маніпулює нормами законодавства.

Вважаю, що це зроблено з метою очорнення інформаційної діяльності політиків, що мають реальні шанси посісти головне крісло держави. Адже, така маніпулятивна заява ЦВК створила негативний інформаційний привід, зокрема вийшли статті з схожими заголовками, такими як: "ЦВК зафіксувала незаконну агітацію кандидатів у президенти".

Дуже важливо, щоб в цій ситуації ЦВК припинило грати роль маріонетки президента, а залишилось хоча б зовні незалежним органом, до компетенції якого належить забезпечення організації підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні, забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

66
Комментарии
134
36
Смешно
7
Интересно
1
Печально
21
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Popyk Volodymyr
Popyk Volodymyr
Кожні партія, відповідно до свого статуту, має право інформувати про свою діяльність. Має право здійснювати діяльність, яка не суперечить законам. Тому втручання в це є порушенням Конституційних прав.
Показать комментарий полностью
Mazepa Lesia
Mazepa Lesia
Под большинством брехливо-хвалебных статей про Тимошонку практически не предусмотрены комментарии. БабаЮлька боится усраться от злости, прочитавши, ЧТО думают о ней жители Украины.Хотя сама прекрасно знает, что она аферистка, прошмандовка, путинская подстилка и главный враг Украины. Но думает, что народ этого не видит, т.к. нагло считает народ биомассой. Не быть тебе, крысЮлька, президентшей Украины. Разве что качановской колонии.
Показать комментарий полностью
Popyk Volodymyr
Popyk Volodymyr
Mazepa Lesia, не дають шансів таким як ви порохоботам відпрацювати копійчину.
Показать комментарий полностью
Пелипенко Наталія
Пелипенко Наталія
Ніяке не здивування що ЦВК підконтрольне президентові і ті під його дудку пляшуть
Показать комментарий полностью

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги