19 ноября • обновлено в 05:32
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Країна, де в центрі стоїть Людина, або Навіщо Україні йти в ЄС

8.3т
Читать материал на украинском

Коли ми говоримо про європейську інтеграцію, то найчастіше йдеться про зміну правил і процедур, експорт, довкілля, безпеку продуктів харчування, боротьбу з корупцією. Прикладні речі, з якими ЄС асоціюється в більшості. Та чи не замало ми наголошуємо на цінностях? Так, саме цінностях, які, може, на перший погляд, і не намастиш на хліб, але без яких, переконана, просто не може бути усього, що перераховане вище.

Євросоюз

Євросоюз

Коли мене питають, навіщо нам іти в ЄС, якщо Україна досі не має прописаної десь перспективи членства, якщо ось, мовляв, Велика Британія виходить із нього, – на думку спадає проста відповідь. Ми йдемо у Європейський Союз, насамперед, по цінності. Ми йдемо в союз, з якого, на відміну від Радянського, випускають. Це союз не країн, а, в першу чергу, людей, яких єднає однакове бачення світу. І, насправді, стати частиною цієї спільноти можна і без формальностей і просто вже – вона в головах і серцях, для яких, як відомо, кордонів нема.

Тому сьогодні, у День Європи, хочеться наголосити на тих змінах, значення яких ми протягом останніх років, здається, недооцінюємо. Бо людська сутність влаштована так, що людина швидко звикає до хорошого і з часом схильна сприймати його вже як даність. Коли ти дихаєш свіжим повітрям – не часто про це задумуєшся, поки не опинишся в заторі на шосе з 8-ми смуг.

Ми можемо порахувати обсяги зростання експорту, кількість змінених процедур, але як оцінити зміни ментальності? І як зрозуміти, що ці зміни дають конкретно тобі?

Озираючись на 5 років назад, ми не можемо не усвідомлювати, що нині живемо в абсолютно іншій країні. Ми будуємо не лише дороги і нові підприємства. Ми будуємо свою державу на основі європейських цінностей, і ця держава постає, насамперед, у наших душах. Це виливається в людяне вшанування жертв воєн, замість танців на кістках, це відображається яскравими муралами на наших будинках, замість остогидлої радянської сірості, це, зрештою, робить нас спільнотою чуйних людей, які здатні дивитися далі свого особистого, робити щось більше, ніж досі, не лише для себе, а і для громади.

Україна змінюється назавжди. Це видно із суспільного дискурсу, бо нам уже замало вчасно розпочатого опалювального сезону – ми говоримо про необхідність речей, за які не вторгуєш грошей, не з`їси їх і не помацаєш. Нам важливо, щоб йшлося про повагу, рівність, гідність. Яскравий приклад – забезпечення гендерної рівності - рівності між чоловіками і жінками, яким я маю честь опікуватися в Уряді, за кілька років із суспільної дискусії перетворилося на реальну державну політику. А це долі мільйонів жінок, чоловіків і їхніх дітей. Ви ніколи не зможете виміряти у відсотках, наскільки вільніше і безпечніше вам стало жити, але точно зрозумієте це, коли, не доведи Боже, втратите.

У ці дні пам`ятаймо, що ще зовсім недавно ми жили в імперії, яка кидала людей голіруч на палаючий атомний реактор і яка одного дня вивезла увесь кримськотатарський народ світ за очі у вагонах для худоби. Ту країну не цікавили сльози дітей і стареньких, вона якраз і ставила собі за мету – знищення людських цінностей, людської подоби в людях. Ми ж, нарешті, будуємо її повну протилежність – країну, де в центрі стоїть Людина з її плюсами і мінусами, часом не така, як ми звикли, однак яка від народження наділена Богом такими самими правами, як усі. З усвідомлення цієї істини починається все, про що йшлося на початку.

З Днем Європи!

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

9
Комментарии
11
8
Смешно
35
Интересно
0
Печально
4
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Chernoknizhniy Igor
Chernoknizhniy Igor
Насправді по великому рахунку або ми йдемо в Европейський союз або рашка нас пошматує, зайвих людей знищить або вивезе куди подалі. Нейтральними ми вже були, тут уже або або.
Показать комментарий полностью
Shakyamuni Siddhartha
Shakyamuni Siddhartha
Я знаю этот мир: в нем вор сидит на воре. Мудрец проигрывает в споре с глупцом. Бесчестный честного стыдит, а капля счастья тонет в море горя. Кто понял жизнь… Тот больше не спешит… Смакует каждый миг и наблюдает… Как спит ребенок… Молится старик… Как дождь идет, и как снежинка тает. Всё покупается и продаётся. И жизнь откровенно над нами смеётся. Мы негодуем, мы возмущаемся... Но продаёмся и покупаемся. С днем рождения Омар Хайям!
Показать комментарий полностью
Difiron Klaus
Difiron Klaus
. Ми йдемо у Європейський Союз, насамперед, по цінності (С) Це напр.коли Рада Європи,на міжнародному рівні, поновлює в правах Агресора і Окупанта,путінську Росію ?
Показать комментарий полностью