Вдихнули фінансове життя

42

Отож, сталося: сесія Київради, запланована на 19 серпня, відбулася. Депутати зібрались та оперативно проголосували за п’ять пунктів порядку денного, три з яких стосувались соціальних питань, одне – робочих органів самої Київради, та ще одне – заклику до ВРУ призначити вибори у Києві.

Жодних земельних "дерибанів", якими так лякала опозиція. Тільки виплати бюджетникам та видатки на життя міста. У підсумку все виявилося зовсім не "страшно", ба навіть навпаки. А передували засіданню мітинги під Київрадою – як тих, хто прийшов підтримати сесію, так і тих, хто був категорично проти, бо вважає столичний "парламент" нелегітимним.

З приводу останнього Галина Герега, секретар Київради, висловилась так: "Наші повноваження закінчаться в день відкриття першої сесії наступного скликання". Що, до речі, підтвердив і Окружний адміністративний суд, і Суд Конституційний: до наступних виборів, як відбудуться в жовтні 2015-го, Київрада – цілком правомочна.

Сесія Київради голосує за соціальні питання

Втім, мертвою хваткою депутати Київради за свої крісла не тримаються. Галина Герега нагадала, що Київрада вже втретє звертатиметься до Верховної Ради з проханням призначити київські вибори. Досі подібні звернення були проігноровані, бо з потуг визначитися з датою виборів у парламенту нічого не вийшло.

Коментуючи відкриття сесії, Герега зазначила: "До мене кожного дня звертались депутати Київради, профспілки, пересічні кияни – з вимогою провести сесію. І ми скликали сесію не позачергову, а сесію з невідкладних питань. Ви знаєте, що 11 липня опозиційними депутатами Київрада була заблокована.

Сьогодні доля міського бюджету і питання соціально-економічного розвитку – це два основні питання, які включені до порядку денного. Незабаром – 1 вересня, і діти повинні навчатися у чистих підготовлених класах, лікарні мають бути забезпечені медикаментами. 20 мільйонів гривень передбачені у бюджеті для придбання інсуліну, засобів для гемодіалізу. Ще 20 мільйонів – на ремонт доріг.

Кияни повинні жити у найкращому місті, яке має бути зразком для решти міст України. І я вважаю, що блокування трибуни, ламання мікрофонів тощо – абсолютно несучасні, неконструктивні методи, котрі на сьогодні використовує опозиція. Такі методи є зневагою до киян. Як нам дивитися їм в очі, якщо ми проголосували за збереження соціальних виплат на рівні попередніх років, а самі не можемо дотриматися цієї обіцянки?" – зазначила Герега.

Сьогодні під Київрадою

Відтак сталася зміна декорацій, і до мікрофону підійшла депутатка від "Батьківщини" Тетяна Мелехова. Вона, а також "ударівець" Олексій Давиденко наголошували на тому, що ледь потрапили до будівлі Київради. (Пізніше виявилося, що депутати від опозиції заблокували вхід, завадивши пройти в кулуари Київради частині журналістів).

Мелехова переконувала присутніх, що киянам-бюджетникам аж ніяк не потрібні доплати, оскільки це, мовляв, питання другорядне. Значно важливішим є добитися повернення бюджету міста 8 мільярдів гривень, котрі Київ перераховує до державної скарбниці. Плюс, звісно ж, домогтися перевиборів до Київради.

Цинізм Мелехової вражав. "100 гривень не врятують ситуацію. 100-200 гривень можуть почекати", – сказала вона, маючи на увазі дотації бюджетникам. "Це вас 100 гривень не врятують", – обурилися журналісти. І, до речі, скільки ж опозиція пропонує чекати? Доти, доки не відбудуться вибори, доки не збереться нова Київрада і доки вона не призначить виплату дотацій. Одним словом, дуже довго.

Образившись на журналістів, Мелехова з Давиденком попрямували до зали засідань, де, одначе, у голосуванні участі не брали, ба навіть і не реєструвалися. А кілька опозиціонерів на дворі розбивали вікна Київради, аби вставити в обрамлення з поламаного скла безстрашного Арсенія Яценюка і ще кількох його соратників. Вийшов майже екшн, але безтолковий та беззмістовний.

До речі, опозиція, яка так затято кликала киян на барикади, сама з’явилась під Київраду у кількості кількох "багнетів". З лідерів (і майбутніх кандидатів у президенти) був лише Яценюк – ані Кличко, ані Тягнибок на дійство не прибули.

Бюджетники під стінами "столичного парламенту"

Тим часом депутати Київради проголосували за порядок денний. Підсумки найпершою підвела Галина Герега. "Ми виділи гроші з міського бюджету. З них 50 мільйонів піде на будівництво лінії метро на Теремки, 50 мільйонів – на завершення реконструкції Поштової площі, 30 мільйонів – на реконструкцію Дніпровського узвозу і ще 30 мільйонів гривень – на перший етап розбудови пішохідної дороги від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври", – сказала вона.

"Але найголовніше зараз – підготовка до зими. Ви прекрасно розумієте, що це потрібно робити завчасно. 21 мільйон гривень ми передбачили на ремонт каналізаційних колекторів, 11 мільйонів гривень – на придбання спеціальної техніки для очищення снігу. Заклали гроші й на ремонт доріг, це стосується в першу чергу проспекту Григоренка і проспекту Перемоги. Виділено кошти на підготовку навчальних закладів до 1 вересня, а також на придбання для лікарень необхідних медикаментів", – додала вона.

Алла Шлапак, депутат Київради та голова комісії питань гуманітарної політики, говорила про свій напрям: "Дуже актуальним є те, що сьогодні ми проголосували за зміни до бюджету, бо до постійної комісії Київради, яку я очолюю, надійшло понад 6 тисяч звернень – з вимогою компенсувати державні доплати, а це сума у 98,8 мільйонів гривень.

Також 20 мільйонів гривень отримають хворі, що страждають на ниркову недостатність та цукровий діабет. На превеликий жаль, ще при прийнятті бюджету на 2013 рік всі розуміли складність процесу, а також те, що в середині року доведеться приймати зміни до цього документу. Я дуже вірю в те, що кожен киянин, який сьогодні чекав на ці кошти, отримає їх позачергово. І ті, хто сподівався на доплату за липень, також отримає її.

Опозиція на променаді

Сьогодні під стінами мерії знаходиться чимало бюджетників, вчителів, лікарів тощо. Я розумію, що для народних депутатів, які блокують роботу Київради, 300-350 гривень – це не гроші. Але для бюджетників, для вчительської родини (а я сама вчитель, і знаю це) – це тиждень, а то й два елементарного виживання сім`ї.

Кошти, які ми сьогодні виділили, конче необхідні також і на підготовку до 1 вересня. Хай до початку навчального року лишилось зовсім небагато, дуже важливо, аби учні прийшли у чисті відремонтовані класи. Наші діти мають вчитися, бо освіта врятує Україну", – підкреслила Герега.

"Обозреватель" поспілкувався в кулуарах Київради з депутатами, котрі, на відміну від опозиціонерів, прийшли працювати та голосувати. Олександр Омельяненко, голова фракції ПР, зазначив наступне: "Ми прийняли усі необхідні зміни до бюджету, необхідні для того, аби ми могли профінансувати бюджетних працівників, а також стимулювати розвиток міської інфраструктури, що було б цілком нормальним початком нового сесійного року, і в цьому руслі хотілося б продовжувати й далі".

Ось на що перетворився один з кабінетів Київради, після того, як до нього через вікно зайшли опозиціонери

"Сьогодні, – додав він, – слава богу, все пройшло конструктивно, потрапляння до зали якихось незрозумілих людей не було, тому засідання відбулося на належному рівні". Говорячи про "незрозумілих людей", Омельяненко мав на увазі попередню спробу зібрати сесію, котра – 11 липня 2013-го – виявилась невдалою через провокації опозиціонерів.

Про ті ж події згадував у розмові з "Обозом" і представник ГАКу Юрій Бондар: "Якщо вдатися до ретроспекції, то згадаймо погрози, що опозиція вставлятиме палки в колеса і не буде приймати участь в роботі сесії, буде її бойкотувати… Ну що ж, це вибір кожного.

Розруха у виконанні опозиції

Якщо опозиціонери не прийшли на сесію, значить, їм байдуже до того, отримають чи не отримають кияни свою муніципальну надбавку, будуть чи не будуть фінансово підтримані соціальні робітники, працівники сфери охорони здоров’я та педагоги…".

Остаточні підсумки сесії підвів голова КМДА Олександр Попов: "Сьогодні розблоковано дуже серйозне питання, яке стосується фінансування соціальних програм міста, а також будівництва різних інженерних об’єктів, які на перспективу забезпечуватимуть Київ розвиненою транспортною системою. Нагадаю, що сьогодні понад 98 мільйонів будуть спрямовані на те, аби підтримати працівників бюджетних організацій.

Крім того, прийняті рішення дають можливість нормально будувати метро, Поштову площу, вирішувати інші питання, пов’язані з реалізацією наших соціально-економічних програм. Вважаю за обов’язок подякувати бюджетним організаціям, представникам профспілок, саме їхня принципова позиція дала змогу провести засідання Київської міської ради", – наголосив Попов.

Наши блоги