Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Що треба знати про конфіскацію вугілля з "Л/ДНР"

8.1т

Кожне вугілля певною мірою відрізняється одне від іншого, має різні властивості. Тому в принципі можна визначити походження кожного вугілля, особливо, якщо у вас була інформація про властивості кожної марки з кожної шахти. Зрозуміло, якби ми завозили вугілля десь з Південно-Африканської Республіки, то в цьому випадку ми навряд чи могли би сказати, що ми знаємо властивість кожної марки. Але якщо мова йде про Україну, то ми таку інформацію знаємо.

Справді такий крок, який пропонує здійснити Президент (на засіданні РНБО він має намір винести питання про конфіскацію вугілля, видобутого на окупованих територіях, яке намагатимуться продавати в Україні під виглядом російського або іншого походження - Ред.), він робить небезпечною цю ідею. Те вугілля, яке вивозиться тепер з окупованих територій Донбасу, відправляється через Росію і потім пропонується для продажу в Україну, завозити в Україну буде ризиковано. Оскільки якщо Україна почне контролювати вугілля, яке буде завозитись, на предмет цих властивостей, є ризик виявлення того вугілля, яке завезли з окупованих територій. Якщо це буде справді так, то це означатиме, що вивезти и продавати це вугілля в Україну стане неможливим.

В той же час самій Росії це вугілля непотрібно. У Росії профіцит вугілля, тому що у них є шахти з відкритим видобутком, першочергово це Кузбас (Кузнецький вугільний басейн – Ред.), і їм значно вигідніше видобувати і постачати споживачам в Росії саме це вугілля. Те вугілля, яке видобувалось на території Донбасу, йшло завжди в Україну.

Зараз якщо не буде можливості це вугілля продати в Україну, то виникне проблема - шахти на окупованих територіях опиняться без можливості продажу цього вугілля. Тобто вони зможуть ще видобувати і складувати його, але об’єктивно вони опиняться в ситуації, коли це вугілля нікуди буде дівати. Тоді ці шахти почнуть зупинятись. Зрозуміло, що в цьому випадку це викличе незадоволення шахтарів. Причому вже будуть звинувачувати не Україну, а саме тих, хто захопив ті шахти. Оскільки умовно кажучи, вони вже відповідають за те, що робити з шахтами, що захопили. Це може вдарити по співробітниками цих шахт, і це буде додатковою проблемою на цих окупованих територіях. Також існує ризик, що залишившись без роботи, шахтарі можуть піти у військові формування бойовиків, щоби було чим заробляти своїм родинам на життя.

*****

Це така складна політична гра, в якій кожній (стороні – Ред.) дуже важко робити крок назад. Бо якщо вони почнуть казати: "Та ні, заберіть назад ці шахти" - виникне ситуація, в якій вони визнають, що вони зробили це незаконно, і вони фактично визнають юридичний статус цих шахт за Україною. Зрозуміло, що для самих бойовиків і для їх кураторів із Росії це виглядає неможливим.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги