Провалити вибори-2

14Читать новость на украинском

Те, що два тижні тому виглядало як драма, нині скидається – ні, не на комедію – на цілком буденне, передбачуване дійство. Мова про спробу призначити вибори Київради та київського міського голови. Спробу другу і знову провальну.

Цього разу обійшлося без пікетів, без маніфестацій, без кидання сніжок у провладних депутатів. Власне, сніг розтанув, а з ним чомусь зійшли на пси і протести. Згадалось, як після першого голосування, супроводжуваного вуличними ексцесами, депутат-мажоритарник Олесь Доній, говорив, що чи не головна проблема опозиції у відсутності конкретного плану дій.

За останні дні планів не додалось. Опозиція просто розблокувала трибуну і до обіду вівторка пережувала з десяток питань, внесених до порядку денного. Працювали опозиціонери в синергії з провладними колегами. Обидві сторони поводились напрочуд мирно. Тільки комуністи скандували "свободівцям" – "фашисти!", а "свободівці" освистували російськомовних комуністів. Тільки й того. Причому старались – що ті, що інші, – якось не дуже…

Незадовго до обідньої перерви дійшла черга до головного питання – питання виборів. Слово взяв представник "Батьківщини" Володимир Яворівський, він же автор постанови, котрою пропонується призначити позачергові вибори у першу неділю, яка настане через 60 днів після голосування за постанову. Іншими словами, йшлося про 16 червня.

Яворівському опонував голова профільного комітету Давид Жванія. Він зазначив, що юридичних підстав для проведення позачергових виборів нема і запропонував дочекатися рішення Конституційного Суду. Пікіровка тривала недовго. В заключному слові кожен гнув свою лінію.

"Районних рад не існує, первісного народовладдя не існує. Керівники районних адміністрацій авантюрно ділять місцевий бюджет. Ми нібито маємо Київську міську раду, але вона цілковито деморалізована, її також практично не існує. Місто, яке формує посули на всю країну, не має легітимно обраної влади…", – побідкався Яворівський.

І додав: "Просимо не чіплятись до єдиного кандидата, ми його назвемо, коли будуть проголошені вибори". Проте опозиціонерам не лишили шансу похизуватися єдиним кандидатом. Лише 200 голосів "за" набрала постанова Яворівського, голосувала за неї "Батьківщина", УДАР, "Свобода", частина КПУ та позафракційні.

Непослідовність комуністів в коментарях "Обозревателю" відзначив нардеп Андрій Парубій ("Батьківщина"): "Була надія, що знайдеться більшість, але, як бачимо, комуністи – що цілком передбачувано – нібито підтримають нас, але не додають голоси. Тобто це погоджена наперед гра".

Загалом опозиціонери не були багатослівними. Здавалось, тема виборів втомила і виснажила навіть найпалкіших своїх прихильників. Крім прокльонів, "злочинній владі" нічого путнього почути не вдалося.

"Особисто я розраховувала на те, що Партія регіонів сьогодні прийде до тями. Сподівалась, що там тверезі люди, соціально та громадсько адекватні, котрі поставляться відповідально до питання виборів, – сказала "Обозу" "ударівка" Марія Матіос.

" Логічно пояснити все це неможливо. А юридична казуїстика щодо того, чергові ці вибори чи позачергові – все це фарс і брехня. Які ще влада висуне аргументи, щоб вмотивувати своє рішення – не уявляю. Жодного голосу Партія регіонів не дала, і це в нормальну голову не вкладається. Це є диверсія проти киян і проти країни, бо якщо так виглядатиме столиця, то як виглядатиме вся Україна в очах світу?" – спитала Матіос.

На наше питання, який, власне, існує план на наближче майбутнє, депутатка толком не відповіла: "Який план? Робота… Не знаю, який ще сценарій розробляє в своїх надрах ПР. В мене таке враження, що відбулося колективне затьмарення розуму".

Нічого суттєвого не додав і партійний шеф Матіос – лідер УДАРу Віталій Кличко. "Можемо уявити, які процеси відбуватимуться в країні, якщо у Києві відміняють вибори мера… Можемо уявити, як влада тисне у маленьких містечках та селищах… Можновладці не творять сучасну державу, вони будують країну під себе", – заявив Кличко.

Говорячи про те, як реагуватиме опозиція, якщо Контитуційний суд призначить вибори на серпень (така інформація циркулювала кулуарами з самого рання), Кличко дав зрозуміти, що його колег влаштує будь-яка дата. "В будь-який час вибори повинні відбутися. Вже три роки Київ живе без голови. Впевнений, що опозиційні сили мають всі шанси виграти і перемогти представника влади", – додав чемпіон світу, йдучи фотографуватись з екскурсантами.

Чи не найбільш лаконічним у розмові з "Обозревателем" був Микола Княжицький (фракція "Батьківщина"), котрий на питання про те, що опозиційна братія робитиме далі, зазначив, що антивладна частина парламенту знову вноситиме постанови про призначення виборів – подібні до тих, які вже були розглянуті та провалені під парламентським "куполом". І так – до переможного кінця.

"План полягає в тому, що вибори в Києві повинні відбутися. Це розуміє і влада, і опозиція", – сказав Княжицький.

Що стосується інформації про вже нібито затверджене рішення Контитуційного суду, то вона походить з… Фейсбуку депутата Володимира Ар`єва. "На фракції оголосили інсайдерську інформацію з Конституційного суду: рішення щодо виборів у Києві буде "компромісним": вибори мера, але без виборів Київради з проведенням у серпні!", – написав Ар`єв.

Щоб оцінити опозиційний "інсайд", лишилось дочекатись рішення КСУ…

Читайте все новости по теме "Выборы в Киеве" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости