Провал Турчинова як відповідь на бажання ламати через коліно

37.2т

Сьогодні нас ледь не виключили з фракції Блок Петра Порошенка.

Нас – це депутатів, які не голосували за закон про посилення повноважень Ради національної безпеки і оборони, пише Сергій Лещенко для Української правди.

Скажу відверто – досі на фракції ніколи не було розмови в таких тонах, як це сталося сьогодні.

Я не голосував за закон про розширення повноважень РНБОУ з таких причин:

1. Я проти створення посад і повноважень під людину. Я був проти Міністерства інформаційної політики – так само я проти наділення Олександра Турчинова особливими повноваженнями як секретаря РНБОУ. Це – технічна посада, за якою тобі належить організація роботи колегіального органу. Друзі, досить вигадувати під кожного нового керівника нові органи і нові повноваження. Чим тоді ми відрізняємося від Януковича? Причому, вводячи в законодавче поле нові функції для секретаря РНБОУ, ми закладаємо їх на багато років наперед. Якщо сьогодні вони перебуватимуть у руках Турчинова, то де гарантії, що через декілька років ці надзвичайні повноваження не отримає людина, яка своєю рукою голосувала за диктаторські закони 16 січня?

2. Я проти способів комунікації з колегами по коаліції у виконанні лідерів фракції "Народний фронт", які часом змагаються у зверхності. Та різниця в 50 тисяч голосів, з якою "Народний фронт" випередив Блок Порошенка на виборах, не дає їм морального права вважати, що вони є "надлюдьми" вищої касти, а всі їхні ініціативи є дороговказом для решти парламенту. Аби домогтися своєї цілі, "Народний фронт" має розмовляти з фракціями, приходити на засідання до партнерів по коаліції, переконувати аргументами, а не шантажем. Гасло "Парламент – не місце для дискусій" давайте залишимо нашим сусідам-агресорам. І не треба казати, що закон про РНБОУ – це ініціатива президента. Будь-хто обізнаний у політиці знає, що закон є вимогою Турчинова перед призначенням на посаду.

3. Аргументи Тетяни Чорновіл про те, що ми не голосували через бажання "пропіаритися", я вважаю несерйозними. Жодних коментарів на жодному телеканалі я не давав – а сказати мені є що, повірте.

4. Сумно читати твердження колег по фракції про намір покарати "парламентських неофітів", які не голосували за розширення повноважень РНБОУ. Наша відмінність від досвідченіших колег у тому, що ми щиро та відкрито натиснули кнопку "утрималися" (я, Добродомов, Заліщук, Климпуш-Цинцадзе, Лаврик, Найєм і Томенко). Тоді як половина групи УДАР просто не голосувала за це рішення, вийнявши картки, і вони висвітилися в системі як "відсутні" – хоча були в парламенті.

Зверніть увагу, хто не голосував за закон з числа старожилів: Пинзеник, Чумак, Агафонова, Продан, Юринець, Різаненко, Пацкан, Новак. Це не абстрактні "неофіти", а люди з ім'ям. І не голосували вони абсолютно свідомо – тому що так само вважають неприйнятною цю спробу зламати всіх через коліно.

5. Також дивно чути реакцію деяких колег по фракції щодо нашої "некомандної гри" – при тому, що велика частина колег не читали ні законопроект про РНБОУ, ні поправки, які вони дружно провалювали – просто не зважаючи на ціну рішень, які вони ухвалюють. Фракція БПП вирішила підтримати закон у понеділок ввечері, фізично навіть не бачивши в очі порівняльну таблицю до другого читання, бо вона з'явилася пізніше. Додам також, що у БПП не затверджено положення про фракцію, яке регулювало би партійну дисципліну та фіксувало обов'язки депутатів щодо голосування.

6. А тепер по суті. Особисто я вважаю неприйнятною передбачену законопроектом спробу завести під вплив секретаря РНБОУ абсолютно нові та, сподіваюся, незалежні органи, що тільки створюються в Україні – Національне антикорупційне бюро та Нацагентство з питань протидії корупції. Тим більше, якщо ці повноваження потраплять у підпорядкування висуванця "Народного фронту" – політичної сили, яка має аж надто багато нарікань щодо наявності в її рядах осіб, причетних до корупції.

Саме тому мною і ще групою народних депутатів підготовлено поправки до закону, які передбачають видалення з тексту законопроекту повноважень РНБОУ (вважай – секретаря) з "координації та контролю діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції".

Сьогодні Рада дружно провалила аналогічну поправку. У підсумку – 223 голоси "за" і провалено весь закон. Шкода.

Але часи, коли можна було керувати депутатами підкупом, шантажем та гучними голосовими командами, залишилися в минулому. Пора це уже зрозуміти. Усім.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги