УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Тяга к скандалам: нужен ли Венгрии такой лидер, как Виктор Орбан?

Тяга к скандалам: нужен ли Венгрии такой лидер, как Виктор Орбан?

В воскресенье вечером Венгерский премьер пришел на товарищеский футбольный матч между сборными Венгрии и Греции в Будапеште с шарфом, на котором изображена карта "Великой Венгрии" с частями соседних государств в ее составе.

Видео дня
Тяга к скандалам: нужен ли Венгрии такой лидер, как Виктор Орбан?

Далее текст на языке оригинала.

Орбан дозволив знімати і фотографувати себе в шарфі з картою Угорщини з частинами країн ЄС Австрії, Словаччини, Румунії та Хорватії. Крім того, карта "Великої Угорщини" включає регіони сьогоднішніх Сербії та України. Ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.

На предмет одягу прем'єр-міністра Угорщини звернув увагу німецький ліберальний політик, депутат Європарламенту Даніель Фройнд. Він поділився публікацією на свій сторінці і з сарказмом зазначив, що такі витівки угорського прем’єра "дуже заспокійливі для країн-сусідів".

"Прем'єр-міністр Угорщини – у шарфі з картою "Великої Угорщини". Як заспокійливо для сусідів Угорщини", – написав Фройнд.

Тяга к скандалам: нужен ли Венгрии такой лидер, как Виктор Орбан?

У МЗС Румунії у відповідь на такий інцидент передали послу Угорщини у Бухаресті "тверде несхвалення" вчинку Орбана і заявили, що це розбігається з продемонстрованою Угорщиною раніше політикою відкритості і співпраці.

"Будь-який ревізіоністський прояв, у якій би формі він не приймався, є неприйнятним усупереч нинішнім реаліям та спільно прийнятим Румунією та Угорщиною зобов’язанням будувати двосторонні відносини в рамках визначальних параметрів основного документа, що регулює двосторонні відносини, а саме Договору про взаєморозуміння, співпрацю та добросусідство між Румунією та Угорською Республікою, підписане в Тімішоарі 16 вересня 1996 року, і, відповідно, про Стратегічне партнерство, якому цього року виповнюється два десятиліття", – йдеться в повідомленні.

Румунський депутат Європарламенту Алін Мітута заявив у Twitter, що через такі речі лідери Євросоюзу повинні покарати та ізолювати Орбана.

"Це ще один безвідповідальний крок Віктора Орбана, який з'явився з шарфом із картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поруч із Путіним, який також мріє змінити кордони. Лідери ЄС повинні накласти на нього санкції та ізолювати в Європейській раді", – заявив Мітула.

Прокремлівський Орбан не вперше викликає обурення згадкою про "Велику Угорщину". У 2020 році він опублікував фотографію глобуса, на якому також зображені кордони Королівства Угорщина до закінчення Першої світової війни. Цей випадок викликав роздратування, особливо в Хорватії та Румунії.

За Тріанонським договором 1920 року Королівство Угорщина втратило значну частину своєї колишньої території. В Угорщині це досі вважається великою історичною ганьбою.

З початку перебування Орбана на посаді прем'єр-міністра між Угорщиною та сусідніми країнами тривають суперечки щодо прав етнічних угорців, які проживають на колишніх територіях королівства. Так, за часів урядів Орбана представникам нацменшин щедро роздавали угорські паспорти.

Крім того, Віктор Орбан є ярим симпатиком путіна і всі витівки угорського прем’єра режисировано та профінансовано кремлем.

Так, нещодавно Орбан підтримуючи військову агресію путіна заявив, що підтримка Європейським Союзом України шляхом санкцій і військової допомоги збільшує ризик поширення війни на територію блоку.

В МЗС України на це зауважили: якщо ЄС припинить санкційний тиск на росію та військову допомогу Україні, то російські танки можуть опинитися в Будапешті швидше, ніж хтось із угорського уряду зможе додзвонитися в москву

Але виникає питання: чи потрібен Угорщині такий лідер, як Віктор Орбан? Лідер, який намагається ізолювати країну, який має тягу до анексії, скандалів та не має власної позиції, а лише може копіювати кремлівського-терориста.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...