Ответственность лежит на России, чья бы ракета не упала в Польше

2 минуты
15,5 т.
Ответственность лежит на России, чья бы ракета не упала в Польше

В США имеют предварительные оценки, что на территории Польши упала ракета украинского ПВО — об этом сообщает Associated Press со ссылкой на трех американских чиновников.

Видео дня

И у нас нет причин думать, что выводы будут другими или что это неправда. И здесь нет противоречий с заявлением поляков о российском происхождении ракеты. Ибо С-300 производится в России.

Далее текст на языке оригинала

Чи означає це, що Україна винна? Ніт. Відповідальність все рівно лежить на Росії.

Коли Росія обстрілює українські міста і після спрацювання ППО залишки ракети падають і вбивають українців, нікому і в голову не приходить говорити, що винні війська ППО. Вина завжди на тому, хто стріляє. А не на тому, хто захищається від пострілу. Росія закладає ймовірність таких подій в той момент, коли якись російський війсковий тисне на кнопку. Це правило дій скрізь і зажди. Винен агресор.

Чи означає той факт, що Росія де-факто винна у смерті двох громадян Польші що НАТО вступить у війну з Росією. Ні. Тисячу раз ні. І не важливо, це випадково російські ракети залетіли у Польшу, чи це вибухи, спричинені українським ППО, які протидіяли російським ракетам. У будь-якому випадку ніхто б не запускав механізм третьою світової війни чи через рукожопість російських військових і їх ракет, чи через трагічну випадковість.

Чому? Бо ніхто не може вважати, що Росія цілеспрямовано атакувала Польшу. І що це є свідома агресія проти країни НАТО. І ніхто з відповідальних політиків не буде ескалювати на фоні цієї трагедії, щоб спричинити для своєї країни ще більшу трагедію. Бо війна - це завжди жертви. І країни НАТО будь що намагаються уникнути ескалації до рівня війни. І це абсолютно раціонально з їх боку. Якщо б у когось були докази, що Росія таким чином атакує НАТО, провокує НАТО, тестує НАТО на слабкість, то ми могли б говорити про те, що НАТО має відповісти військовим шляхом. Але нічого цього не має. Тому не варто вимагати від НАТО військової відповіді. Політичної? Можливо. Економічної? Скоріш за все. Але не військової.

Якщо б Росія воювала з Білорусью і на Волинь прилетіла російська ракета, а Україна в той час не мала б війни з Росією, то ніхто з українських відповідальних політиків не закликав би до вступу у війну з Росією.

Чи хочемо ми в Україні щоб НАТО вступило у війну? Звісно. Але це наше бажання. Для нас це вигідно. Але це лише наше бажання. І не треба видавати бажане за дійсне. І дуже інфантильними виглядають прокльони українців у сторону НАТО, яке мало б вступити у війну, але не хоче. Як і не треба звинувачувати НАТО у боягузцтві, вигадуючи теорії змови чи читаючи їх в анонімних телеграм каналах, які начебто мають інсайд, сидячі під столом у Путіна.

Чи призведе трагедія у Польші до збільшення тиску на Росію? Скоріш за все так. Чи призведе це до вступу НАТО у війну? Точно ні.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...