"Не скулите": советы российским либералам от президента Эстонии

'Не скулите': советы российским либералам от президента Эстонии

Оппозиционеры в изгнании уже продвигают идеи послевоенного обновления РФ. Им ответил экспрезидент Эстонии.

Видео дня

Несколько PR-советов российским либералам

1. Перестаньте быть такими самовлюбленными. Не говорите о "плане Маршалла" для России, когда те, кто должен его финансировать, ежедневно читают сообщения о новых зверствах в Украине.

Далее текст на языке оригинала.

2. Не називайте західних людей нацистами за те, що вони не хочуть, щоб росіяни їздили до їхніх країн. Ми бачили надто багато поганої поведінки (з боку росіян у Європі, – "Главком"), цькування та навіть насильства щодо українських біженок, та графіті "Z" на стінах тисячолітніх соборів, щоби це терпіти.

3. Не загрожуйте нам сценаріями жахливих лих у разі відмови допомогти вам фінансово. Це називається шантаж або здирство. Нікому не подобається, коли у нього вимагають гроші.

4. Проявіть трохи відповідальності та каяття за злочини Росії. "Це були не ми" не працює, коли всі ми знаємо, що ліберал №1 називав грузинів "гризунами" та виправдовував анексію Криму.

5. Засуджуйте війну проти України. Завжди і щоразу, коли ви щось пишете чи кажете.

6. Засудіть багатовікове насильство, імперіалізм і колонізацію сусідів Росії та заявіть, що розумієте, що історія накладає особливі зобов'язання на будь-яку майбутню Росію.

7. Стверджуйте знову і знову, поки самі не почнете у це вірити, що Росія як країна не має жодних особливих прав.

8. Ваша "культура", якою б великою вона не була колись, не може служити вам індульгенцією і не дає вам ніяких особливих привілеїв (копія повідомлення – урядам Німеччини і Франції).

9. Не згадуйте переконливо спростовану теорію зі шкільного підручника про те, що Версальський договір привів до Гітлера. Це була німецька PR-хитрість. Сам її автор, англійський економіст Джон Кейнс пізніше шкодував, що відстоював цю позицію.

10. Зрозумійте, що ваш шлях до сім'ї цивілізованих країн, до яких ставляться серйозно, буде довгим і тернистим. Він уважно відстежуватиметься і, можливо, найпильнішим чином – саме тими, кого ви найбільше пригнічували.

11. Зрозумійте, що у світі є ціла низка країн більших за Росію, які ніколи не чинили таких жахливих злочинів, які росіяни вчинили проти своїх сусідів. Ці країни більше заслуговують на увагу і допомогу, ніж ви.

12. Ніколи – чуєте, ніколи не скигліть: "Але росіяни постраждали найбільше". Що ви завдаєте або завдали самим собі – ваша справа. А ось те, що ви наробили з іншими, починаючи від японців і далі, вздовж усього вашого кордону, аж до Фінляндії, стосується нас. І, подобається вам це чи ні, але ті, хто не випробував на собі ваших злочинів, у результаті матимуть менше прав висловлюватися з цього питання, ніж ті, хто зазнав.

13. Усвідомте, що перш ніж може почати обговорюватися будь-який "план Маршалла" для Росії:

  • Україна має бути відновлена. Вам доведеться стати частиною цих зусиль, не маючи права голосу
  • І ви повинні будете брати активну участь у затриманні та доставці за кордон для суду тисяч ваших військових злочинців, від дрібних сошок до найвищих. І ця робота триватиме за безпосередньою участю українських слідчих та поліції. На вашій землі та у ваших архівах.

14. Так чи інакше, все вищезгадане має бути виконано, якщо ви хочете отримати "план Маршалла".

Прийшов час поглянути фактам в обличчя – це жорстка, холодна розмова про відповідальність, як її розуміємо ми – ті, кому доведеться платити за будь-який "план". Якщо вам це не подобається, завжди є альтернативний післявоєнний американський план, на який Рузвельт наклав вето, відомий як "План Моргентау". Поцікавтеся, що це таке.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...