УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Игорь Луценко
Игорь Луценко
Народный депутат Украины, член комитета по вопросам предотвращения и противодействия коррупции

Блог | Почему так обидно за друга Буревия, Николая Коханивского?

Почему так обидно за друга Буревия, Николая Коханивского?

Такие люди-вожди, с опытом военной организации, с большим влиянием среди гражданских – на вес золота, особенно в нашей марафонской, затяжной, изнурительной войне.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Навіть якщо б йому однозначно судилося б загинути на цій війні, то він міг би принести себе у жертву з набагато більшою користю – для своєї мети і для нашої справи.

Трагедія у тому, що його смерть стала лиш просто славним вчинком, а не славним вчинком, що дав належний внесок в Перемогу.

Микола у 14-му зміг створити підрозділ і воювати в одному з найгарячіших місць –- у селі Піски під Донецьком.

Суперсилою Миколи Коханівського було те, що він міг бути лідером підрозділу, затягти із-за кордону і з України чимало ресурсів для його розвитку. Він міг цей підрозділ надихати власним прикладом, до нього радо потягнулися б сотні людей, вони б стали у його стрій - людей, для котрих зараз у нашої держави немає нічого, крім палки, якою заганяють у бус.

Хтось би, замість ховатися від мобілізації, пішов би до Коханівського. Хтось, замість піти в СЗЧ, воював би у Коханівського.

Спершись на українську воїнську традицію, Буревій міг би надати воїнам сучасним унікальну можливість - воювати з гідністю. За своїх людей він би стояв горою, розділяв би з ними труднощі. Так, як робив у 14-15 роках.

Він був небезпечний для влади? Добре, тоді варто було йому дати хоча б взвод. Невже взвод може загрожувати державі? Невже рота може здійснити державний переворот? А якщо впевнитися в тому, що він тримає слово, потім можна було б дати і батальйон, і бригаду. Або не давати, але ж якісний взводний це теж немало.

Натомість йому не знайшлося іншого місця у ЗСУ. Система просто відвернулася від нього, байдуже перемолола і навіть не помітила. Чи понесе за це хтось відповідальність? Якщо такі яскраві і могутні одиниці їй не потрібні, то що вже казати про інші сотні й тисячі просто талановитих та здібних? Чи така система веде нас до перемоги найкращим із шляхів?

***

Прости нас, Миколо. Ми мали б тебе берегти. Я, я мав би тебе вберегти. Півтора роки тому я намагався тебе затягнути в 72 бригаду до своїх притомних командирів, навчав аеророзвідці, возив із собою на позиції, показував, як все робити.

Якісь бісівські козні завадили мені довести це до кінця, наміри обманули мене і розсипалися, десь тебе відволікли пустими обіцянками, хоча ось-ось все було поруч.

Я бачив, як хвилі розчарування атакують твою душу, як відчуваєш ти свій кінець, як спокушає тебе ідея здатися і не боротися.

Друже Буревію, ти ще тоді, коли це не було настільки модним, вивчив управління ФПВ - як так сталося, що це твоє вміння нікому так і не знадобилося?! Що, хто, яке чорне прокляття зачарувало твою долю, що при усіх даних, все мало бути по-іншому? А сталося так просто і так прикро, що ти завершив своє життя простим піхотинцем. Помноженим на нуль системою, але не зломленим у своїй мужності.

Вічна пам'ять.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...