УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

За "циган немитих" звільнили "найкращу лікарку України"

276
За 'циган немитих' звільнили 'найкращу лікарку України'

На Івано-Франківщині у місті Калуш депутати міськради відправили у відставку заступника міського голови з питань охорони здоров’я Віталіну Радецьку. Нагадаємо, чиновниця, яку мер Калуша рекомендував як «найкращого лікаря України», опинилась у центрі скандалу, коли під час наради назвала галичан «цыганами немытыми и нечесаными».

Депутати одноголосно підтримали відставку головного лікаря Калуша. Міський голова Ігор Насалик згодом повідомив, що просив свою київську заступницю не звільнятися. Водночас він додав, що новий заступник з медицини, ймовірно, також буде зі столиці. А поки це питання вирішується, мер Калуша особисто керуватиме галузь медицини у місті і, за його словами, продовжуватиме стратегічні напрямки своєї колишньої заступниці.

Відмітимо, депутати Калуської міськради від ВО «Свобода» вимагали вислухати виступ прокурора стосовно факту образи Віталіною Радецькою калуських медиків.

Нагадаємо, на початку травня у Калуші вибухнув гучний скандал. Новопризначена головний лікар міста Віталіна Радецька на нараді лаяла лікарів російською мовою і супроводжувала свої слова грюканням кулаком по столі.

«Вы — генетически недоразвитый регион, цыгане вы немытые и нечесанные... Мне говорили, что в этом регионе была зона, теперь понятно, откуда такие гены..., вы разбиваете себе лбы, когда бьете поклоны в церкви, а ничего в душе святого у вас нет... Пишите заявления об увольнении, всех уволю, уволю за саботаж руководителей любого уровня», — сказала Віталіна Радецька.

Віталіну Радецьку, як уже згадувалося, запросив у Калуш на роботу міський голова Ігор Насалик і рекомендував її сесії міськради і міськвиконкому як «людину, чиї професійні навички повинні підняти медицину Калушчини».