УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Європейці почали шукати роботу в Україні

207
Європейці почали шукати роботу в Україні

Українські гіганти агропромислового комплексу почали запрошувати на роботу іноземців-фахівців у галузі сільського господарства. Зарплати спеціалістам-агрономам та зоотехнікам вітчизняні компанії готові платити європейські - 3 тисячі євро.

Видео дня

"Шукаємо агрономів, зоотехніків, насінноводів, механіків. Особливо цікавлять молоді фахівці, які є випускниками шкіл, коледжів, які хочуть отримати досвід, якого в своїй країні вони отримати не можуть", - розповіла директор одного із агрохолдингів України Владислава Рутицька.

Під час виставки технічних новинок с/г галузі у німецькому Ганновері до українського стенду у пошуках заробітків вишикувалась черга. За два дні було зафіксовано близько півтисячі претендентів. Конкуренція часом досягає 10 осіб на одне вакантне місце. Відбір - суворий: спершу - електронна анкета, хто не відсіявся - проходить співбесіду.

Так німецький агроном Гартвіг Фльотер, який навчався у Великій Британії, за кілька днів полетить на фінальну співбесіду до Києва. Якщо приймуть на роботу, - працюватиме на Тернопільщині. Україна для молодого фермера - мрія агрномома: приваблює розмахом і чорноземом, адже працювати доведеться на одних із найродючіших ґрунтах у світі та на величезній площі - 300 тисяч гектарів замість 80 у Німеччині.

Гартвіг хоче отримувати в Україні 3 тисячі євро щомісяця - це понад 30 тисяч гривень. У вітчизяних агрохолдингах кажуть, що за європейських спеціалістів платити стільки готові, бо в Україні, попри понад 20 аграрних вишів, сучасних фахівців не навчають через брак техніки. Практичний досвід іноземці зможуть передати українським колегам, сподіваються підприємці. При компаніях навіть з'являються власні агрошколи - щоби вподальшому платити тисячі євро уже власним - українським аграріям.