Євро та долари такі ж папірці, як гривня - експерт

1,1 т.
Євро та долари такі ж папірці, як гривня - експерт

За вартістю євро в обмінниках не встежиш. То він зростає, то падає на 25 копійок за день, то знову зміцнюється. Минулого тижня євро коштував 11,65 гривні, а після новини про те, що на межі дефолту не лише Греція, а й Італія, почав падати. Як наслідок, уже у середу євро можна було купити за 11,25-11,30. Але чи варто його купувати за такою ціною? Може, курс впаде ще більше?

Видео дня

Що буде з курсом євро найближчим часом, не можуть спрогнозувати навіть експерти, бо розвинуті країни ЄС досі не дійшли згоди — як бути з "бідними родичами" — Грецією, Італією, Португалією... США також пророкують технічний дефолт, тому, що буде з доларом, також не до кінця зрозуміло. Тим часом українці панічно скуповують валюту — лише за червень придбали її на 2,9 мільярда доларів, а продали – на 1,7 мільярда доларів. Таким чином осіло 1,2 мільярда доларів. Довіру до національної валюти підривають заяви про те, що восени гривня може обвалитись.

"Українці не довіряють гривні, бо не довіряють керівництву НБУ. Усі пам’ятають ситуацію 1998-го та 2008 року, коли гривня різко девальвувала. В обох випадках основним чинником девальвації стало те, що Нацбанк друкував гроші, – каже керівник Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. – З січня 2010 року по травень цього року монетарна база збільшилась на третину. Тобто НБУ продовжує друкувати гроші. Українці розуміють, що гривня може у будь-який момент знецінитись, а тому за інерцією скуповують валюту. Але долари та євро — такі ж папірці, як і гривня, вони також можуть девальвувати. Якщо уже позбуватись гривні, то вкладати треба у банківське золото. Краще купувати маленькі злитки (по 5-10 грамів) чистого банківського золота, аніж валюту".