Венеціанська комісія зробила висновок щодо законопроекту про вибори до ВР

933
Венеціанська комісія зробила висновок щодо законопроекту про вибори до ВР

Попередній неофіційний висновок Венеціанської комісії щодо проекту Закону України "Про вибори народних депутатів України" оприлюднено на сайті Міністерства юстиції (рубрика "Обговорюємо законопроекти"). Про це повідомили у прес-службі відомства.

Як поінформував міністр юстиції, голова Робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори при Президентові України Олександр Лавринович, у висновку констатується, що в цілому законопроект передбачає детальне регулювання парламентських виборів та включає ряд удосконалень виборчого законодавства. Відзначається, що в проекті реалізовано ряд рекомендацій щодо удосконалення законодавства про вибори народних депутатів, висловлених раніше різними внутрішніми та міжнародними організаціями, в тому числі Венеціанською комісією та ОБСЄ.

Наразі, за словам міністра юстиції, текст попереднього висновку Венеціанської комісії передано для перекладу українською мовою, який також буде розміщено на сайті Міністерства юстиції. Крім того, попередній висновок Комісії розіслано членам Робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори з тим, щоб вони могли ознайомитися з висновками європейських колег та надати пропозиції щодо подальшого удосконалення законопроекту.

Олександр Лавринович висловив подяку експертам Венеціанської комісії та ОБСЄ, зазначивши, що їх оперативна робота сприяє тому, щоб парламент міг ухвалити виборчий закон у терміни, рекомендовані Венеціанською Комісією, – за рік до проведення парламентських виборів у державі.

Нагадаємо, 13 вересня Міністерство юстиції отримало попередній неофіційний висновок Венеціанської комісії щодо проекту Закону України "Про вибори народних депутатів України". Висновок ґрунтується на коментарях до законопроекту, наданих двома членами Венеціанської комісії – Айварсом Ендзінсом (Aivars Endzins, Латвія) та Срджаном Дармановичем (Srdjan Darmanovic, Чорногорія), а також правовим експертом ОБСЄ – Доном Біссоном (Don Bisson).

Источник:УНН