УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Україні планують систематизувати вимоги до транспортування тварин

339
В Україні планують систематизувати вимоги до транспортування тварин

Транспортування тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом, міським електротранспортом, у тому числі метрополітеном має здійснюватися за чіткими правилами. Держкомпідприємництво погодило відповідний проект постанови, який передбачає створення єдиної системи вимог до перевезеннятварин.

За ним, зокрема, передбачено:

- створення умови для годування та напування тварин. Так, собак і котів, потрібно годувати не менше ніж один раз на добу, напувати – один раз на 8 годин;

- засоби для завантаження і розвантаження, мають бути безпечними;

- під час завантаження і розвантаження тварин має забезпечуватись достатнє освітлення;

- якщо для завантаження чи розвантаження тварин використовують трапи, їх конструкція та розташування повинні дозволяти тваринам безперешкодно підніматися і спускатися;

- товари, що перевозяться цим же транспортним засобом, що і тварини, розміщуються таким чином, щоб убезпечити тварин від поранень, страждань або стресу тощо.

На думку розробників постанова сприятиме запобіганню випадків жорстокого поводження з тваринами під час здійснення їх транспортування та подальшому вдосконаленню законодавства України щодо захисту тварин.

Прес-служба Держкомпідприємництва