newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Українцям радять не купувати дешевий бензин А-95

261
Українцям радять не купувати дешевий бензин А-95

У разі, якщо на АЗС ціна на бензин марки А-95 нижче на 8-10 копійок, ніж на сусідніх заправках, це означає, що бензин неякісний. Таке переконання висловив заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев. "Є поняття відповідного стандарту, є - невідповідного стандарту. Якщо 95 бензин відповідного стандарту, то його можна купити на більшості заправок. Якщо ціна на 95 бензин нижча на 8-10 копійок, ніж на сусідніх заправках, то це означає, що це "бодяга", - сказав він.

Видео дня

Також Рябцев зазначив, що бензин марки А-95 в Україні відповідає двом стандартам - 2001 року і 2007 року. "І перший і другий відповідають випущеним стандартам. Але якщо заправити другим, випущеним в 2007 році, то він буде відповідати стандарту Євро-5, тоді як перший, випущений в 2001 році, - стандарту Євро-2", - зазначив Рябцев. "Перший можна купити тільки на окремих заправках, бо в Україні його не випускають. Це не вигідно, і більшість підприємств не в змозі випустити це паливо, вони не мають необхідного набору установок", - додав він.

За словами Рябцева, це паливо, теоретично, можуть випускати три українські заводи: "Лисичанський", "Кременчуцький" і "Одеський" НПЗ. "Останній (Одеський НПЗ) стоїть, а першим двом невигідно це робити у зв'язку з великою кількістю витрат і з відсутністю прибутку", - завив експерт.