У вересні бензин подорожчає - експерт

323
У вересні бензин подорожчає - експерт

Заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що ціни на нафтопродукти найближчим часом не зміняться. Проте з вересня відбудеться зростання ціни, оскільки тоді вводяться в дію поправки до Податкового кодексу, в результаті яких зростатиме акцизний збір, що і призведе до подорожчання палива. Про це експерт сказав під час прес-конференції.

"Можна очікувати, що найближчим часом ціни на ринку не зміняться. У більшості трейдерів існує потенціал для зниження цін на нафтопродукти, але внаслідок того, що протягом перших п'яти місяців цього року відбувалося штучне стримування цін на АЗС, то слід очікувати, що трейдери будуть компенсувати ті збитки, які вони отримали внаслідок цього", - повідомив Рябцев.

Він також допустив нинішні ціни на паливо збережуться до початку осені. "Якщо не зміниться ситуація на світових ринках нафтопродуктів, а такого не очікується протягом найближчого місяця, то той рівень цін, який зараз сформувався на бензино-дизельне паливо, збережеться до початку осені", - сказав Рябцев.

На початку липня парламент відмовився розглядати законопроект про продовження терміну дії пільгових ставок акцизів на моторне паливо. У Міненерго заявили тоді, що проти цієї ініціативи виступає Мінфін. Експерти запевнили, що якщо проект закону не буде прийнятий, вартість нафтопродуктів уже в серпні зросте в середньому на 50 копійок за літр.

Источник:УНН