newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна планує за 5 років зменшити закупівлю російського газу - Бойко

342
Україна планує за 5 років зменшити закупівлю російського газу - Бойко

У найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд кубометрів на рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, повідомляє прес-служба Міненерговуглепрому.

Видео дня

Як підкреслив Бойко, в країні реалізується державна програма, спрямована на збільшення видобутку власного газу до 27 млрд куб. м у 2017 році. "Ми маємо власну програму, яка направлена на збільшення видобутку газу. Вже придбали одну бурову платформу, зараз оголошуємо про тендер на закупівлю наступної, що дасть змогу прискорити розвиток видобутку газу в Чорному морі. Ми плануємо з 20 млрд куб. метрів власного видобутку вийти на 27 млрд за 5 років", - заявив міністр.

За його словами, в Україні втілюється державна політика зменшення споживання імпортного російського газу за рахунок енергозбереження, альтернативної енергетики та заміни газу вітчизняним вугіллям. Як зазначив Бойко, у 2012 році Україна зменшить споживання газу на 8-10 млрд куб. м, а до 2017 року вийде на споживання лише 12 млрд кубометрів блакитного палива з Росії.

"Ми споживали 64 млрд, цього року ми споживаємо 54 млрд, а наступного року ще менше - приблизно на 8-10 млрд. Програма енергозбереження, заміни газу на вугілля є державною політикою країни, що була визначена Президентом. Ми плануємо, що будемо закуповувати російського газу через 5 років 12 млрд. кубів. Усе інше або буде добуватися нами самими, або буде змінено на альтернативні види енергоресурсів", - наголосив міністр.

Як підкреслив Бойко, Україна спрямовує зусилля на розвиток альтернативної енергетики і активними темпами скорочує відставання від країн Європи у збільшенні частки нетрадиційних енергоресурсів. "Ми може трохи відстаємо від Європи, але ми дуже швидко зараз наздоганяємо. У нас є своя програма у цьому напрямку - вітроенергетика, мала гідроенергетика і інші галузі. На законодавчому рівні вжито заходів, щоб стимулювати розвиток альтернативної енергетики, і вся наша технічна політика спрямована на збільшення видобутку цього виду енергії", - сказав міністр.