УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У світі нараховується 26 млн шизофреніків - ВООЗ

219
У світі нараховується 26 млн шизофреніків - ВООЗ

На сьогодні на шизофренію страждають 26 мільйонів чоловік у світі. Ця хвороба є однією з основних причин інвалідності. Такі дані містяться в дослідженні, опублікованому в бюлетені Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), передає Центр новин ООН.

"Дві третини осіб з шизофренічними порушеннями (69%) в країнах, що розвиваються, не мають доступу до спеціалізованої психіатричної допомоги", - зазначається в дослідженні. При обстеженні експерти виявили значні прогалини в лікуванні шизофренічних порушень в 50 країнах з низьким і середнім рівнем прибутку. Водночас, амбулаторні заклади несуть на собі основне навантаження з лікування таких пацієнтів - там отримують допомогу приблизно 80% осіб з шизофренією.

Експерти зазначають, що своєчасне лікування людей з таким розладом з використанням антипсихотичних препаратів і шляхом психосоціального втручання - економічно ефективний спосіб використання ресурсів охорони здоров'я в цій сфері. Згідно з дослідженням, середній річний коефіцієнт лікування шизофренічних порушень за допомогою служби охорони психічного здоров'я становить 128 випадків на 100 тис. осіб населення.