УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Раді Європи готують звіт про порушення прав людини в Україні

204
У Раді Європи готують звіт про порушення прав людини в Україні

Комісар Ради Європи (РЄ) з прав людини Томас Хаммарберг планує на початку 2012 року підготувати масштабний звіт про дотримання прав людини в Україні. У документі особлива увага буде приділена висвітленню проблем судочинства, порушенню прав людини у правоохоронних органах та проблемам зі свободою слова в Україні.

Видео дня

"Це буде звіт про систему відправлення правосуддя в Україні в цілому, зокрема, про роботу системи судочинства, про роботу правоохоронних органів. Він також включатиме питання свободи слова, дотримання прав національних меншин", - розповів комісар РЄ.

За його словами, у звіті обов'язково будуть включені рекомендації для уряду України щодо поліпшення ситуації з правами людини. "Державні органи повинні будуть дослухатися до цього звіту і почати вживати заходів, щоб втілити у життя наші рекомендації. Адже інститут комісара з прав людини діє у межах Ради Європи, членом якої є Україна. Наша робота повністю базується на тих угодах, які укладені у межах Ради Європи, і які Україна ратифікувала", - зазначив Хаммарберг.

Для підготовки звіту комісар РЄ прибув в Україну 19 листопада і пробуде тут до 26 листопада. За цей час заплановано провести зустрічі з представниками громадянського суспільства, окремих міністерств, омбудсменом, журналістами, а також із жертвами порушень прав людини. Зустрічі відбуватимуться у Києві та Сімферополі.

Хаммарберг наголосив, що його звіт буде "надзвичайно об'єктивним". Він додав, що у випадку, якщо влада в Україні не врахує його рекомендацій, громадяни, чиї права порушуються, можуть звертатися до Європейського суду з прав людини. "Якщо до наших рекомендацій не дослухаються, тоді залишається ще одна можливість - окремі громадяни України можуть подати конкретні позови до Європейського суду. А рішення Європейського суду є обов'язковим до виконання", - сказав Хаммарберг.