УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У 2012 році харчові продукти у світі трохи подешевшають

201
У 2012 році харчові продукти у світі трохи подешевшають

Ціни на деякі продукти харчування трохи знизяться в 2012 р. через загальне сповільнення світової економіки, проте, в цілому, збережуться на колишньому високому рівні. Про це заявив глава Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Жозе Граціано да Сільва, нещодавно призначений на цю посаду.

"Ціни так різко не зростатимуть, як в останні декілька років, але й не знизяться. Можливі лише незначні короткострокові зниження цін на окремі групи товарів", - зазначив керівник. За його словами, на продовольчих ринках продовжить відчуватися волатильність цін, і через економічну нестабільність дедалі більше людей опиняться під загрозою голоду.

На думку да Сільви, поточний економічний спад в Європі може спричинити зростання голодуючих у світі, кількість яких, за оцінками ФАО, в 2010 р. становила 925 млн осіб. Глава ФАО вважає, що в першу чергу організація повинна зосередити зусилля на найбідніших країнах Африки, особливо Африканського Рогу, жителі яких страждають від тривалої посухи і голоду. Саме туди да Сільва має намір відправитися у новому році.

ФАО (Food and Agricultural Organization) є одним з найбільших інститутів ООН. Річний бюджет організації становить близько 1 млрд дол. У діяльності по боротьбі з голодом задіяні понад 3 тис. співробітників.